Studenci kupując szturmują sieć: Ponad 70% angażuje się, 57% oszczędza dzięki kodom promocyjnym

0

Studencki budżet na zakupy odzieżowe zazwyczaj jest mocno ograniczony, dlatego wiele młodych ludzi szuka jak najkorzystniejszych sposobów na obniżenie tych kosztów. Wykorzystanie kuponów rabatowych to jeden z najpopularniejszych wśród studentów patentów na tańsze zakupy online.

Studenckie zakupy ubrań w sieci

Czas studiów to dla wielu osób najlepszy czas w życiu. Życie rządzi się wtedy swoimi prawami – z jednej strony nauka i zabawa, z drugiej jednak często konieczność oszczędzania ze względu na ograniczony miesięczny budżet. Dlatego mówi się, że studenci znają najlepsze sposoby i patenty na oszczędzanie, również jeśli chodzi o zakupy odzieży. Ponad 70% ankietowanych studentów deklaruje, że regularnie robi zakupy online, a wśród nich 57% korzysta przy tej okazji z dostępnych zniżek i kodów rabatowych. Eksperci portalu promo-codes.pl szacują, że niemal 40% użytkowników korzystających z kuponów dostępnych w serwisie to osoby w wieku 18-26 lat, bardzo często właśnie studenci, a wśród nich niemal 80% stanowią kobiety.

Najpopularniejsze rodzaje zniżek, z których korzystają młodzi ludzie to:

  • bezpłatna dostawa
  • trzeci produkt gratis/3 za 2
  • stały rabat na zakupy w danej sieci
  • posezonowe wyprzedaże.

Studenci z wygody bardzo często wybierają zakupy online zamiast stacjonarnych. Ponad 35% z nich robi zakupy tylko w sieci, nie odwiedzając sklepów stacjonarnych w ogóle. Przy często dostępnej darmowej wysyłce i możliwości bezpłatnego zwrotu młodzi ludzie preferują przymierzanie ubrań czy butów w domu i ewentualne odesłanie niepasujących zakupów z powrotem do sklepu. Często też grupy znajomych zamawiają z jednego sklepu grupowo korzystając przy tym ze zniżek na kolejne sztuki ubrań i dzieląc ewentualne koszty dostawy na kilka osób.

Sposoby sklepów na przyciągnięcie studentów

Ze względu na to, że studenci to bardzo duża grupa osób, które robią zakupy w sieci, sklepy prześcigają się w różnych sposobach na ich przyciągnięcie do siebie. Jednym z nich jest zniżka studencka dla osób posiadających legitymację. Najczęściej wynosi ona około 10-15% na zakupy od określonej kwoty. Eksperci Promo-codes szacują, że możliwość skorzystania z tego typu rabatu niesie ze sobą o 70% większe prawdopodobieństwo, że studenci zrobią zakupy w tym sklepie, a nie u konkurencji.

Jednym z najbardziej popularnym wśród studentów serwisów odzieżowych jest serwis Zalando. Kody Zalando Lounge: https://promo-codes.pl/kody-rabatowe/zalando-lounge dają szerokie możliwości oszczędności i zwłaszcza studentki chętnie z nich korzystają.

Wielosztuki to kolejny znakomity sposób na przyciągnięcie na zakupy studentów. Więcej za mniej zawsze jest atrakcyjną ofertą dla osób o ograniczonym budżecie. Na tego typu zakupy można wykorzystać kod promocyjny Pull and Bear: https://promo-codes.pl/kody-rabatowe/pull-and-bear i otrzymać trzecią sztukę gratis. Studenckie sposoby na tańsze zakupy online nie są jednak zarezerwowane tylko dla studentów – tak naprawdę każdy może w ten sposób zyskać dodatkowy rabat i cieszyć się tańszymi zakupami.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Fashion Outlet z wystawą prac studentów Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS i konkursem poświęconym odpowiedzialności społecznej
Następny artykuł5 pomysłów na jesienny wypad w stylu „slow” za Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.