Wrocław, według IESE Cities in Motion Index 2019, znajduje się w setce najbardziej inteligentnych miast na świecie. Miejscem w tym rankingu może pochwalić się jeszcze tylko Warszawa.

Wrocław uplasował się na 95. miejscu w raporcie IESE Cities in Motion Index 2019. Jest to stała pozycja z 2017 roku. Polskie miasto, które również wzięto pod uwagę, to Warszawa. Stolica Polski przegania nas jednak i uplasowała się na 69. miejscu. Jednak dwa lata temu było to jeszcze miejsce 54, co oznacza tegoroczny spadek w rankingu. Żadne inne polskie miasto nie dostało swojej pozycji w raporcie. Zanalizowano 174 miasta z 80 krajów na całym świecie.

Analiza poszczególnymi kryteriami

Każde miasto zostało poddane szczegółowej analizie. Brano pod uwagę wiele aspektów i kryteriów, które składały się na całość i pozwoliło stworzyć ranking, układając miasta na odpowiednie miejsca. Na zestaw wskaźników składała się min.: ekonomia, kapitał ludzki, planowanie przestrzenne czy zaawansowane technologie. W przypadku Wrocławia najlepiej wypadła spójność społeczna, a zaraz za nią ekonomia wraz z planowaniem przestrzennym.

Cały raport oraz dokładną analizę możemy znaleźć pod tym adresem. 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHalloween 2019 we Wrocławiu [6 NAJCIEKAWSZYCH WYDARZEŃ]
Następny artykułW dawnym pałacu Leipzigerów powstaje 5-cio gwiazdkowy hotel Altus Palace [ZDJĘCIA]