Halloween 2019 we Wrocławiu [6 NAJCIEKAWSZYCH WYDARZEŃ]

0

Jak co roku we Wrocławiu odbędzie się wiele atrakcji z okazji Halloween 2019. Do zabawy zaproszeni zostaną zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy. Wśród licznych wydarzeń m.in. nocne kino grozy, zwiedzanie podziemi Wrocławia i warsztaty z przygotowania tradycyjnego meksykańskiego ołtarza dla zmarłych.

1. Halloween 2019 – nocne zwiedzanie podziemi dla odważnych

MovieGate w trakcie Halloween stworzy niepowtarzalną szansę na nocne zwiedzanie podziemi. Organizatorzy ostrzegają, że w schronie nie będziecie sami, albowiem pojawić się tu mogą pewni niezapowiedziani goście. Między 20:00 a 23:00 dla wszystkich odważnych 15% zniżki.

Spotkanie 6 metrów pod sercem Wrocławia odbędzie w sobotę 26.października. Liczba miejsc jest ograniczona, rezerwacja wyłącznie telefoniczna +48 662 911 003 (codziennie 10:00-18:00). Wejścia do podziemi będą co 15 minut.

Dodatkowo w programie spotkanie z Szalonym Naukowcem Zombie, które startuje o 21:00. Liczba miejsc również jest ograniczona. Movie Gate czeka na telefony tylko osób o mocnych nerwach.

Miejsce: Movie Gate, Plac Solny
Termin: 26.10.2019r., godz. 20:00

2. Halloween 2019 w Klockowni Arkady Wrocławskie

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za wieeeelka wodą ….. jest kolorowe i radosne święto Dia de los Muertos, jakie znamy z filmu COCO. Arkady Wrocławskie zapraszają wszystkich na meksykańskie święto wspominania bliskich i wspólnego rodzinnego świętowania.

Dla kogo: Dla wszystkich dzieci od 3-11 r.ż Warsztaty odbywają się w godzinach: 16.00 – 17.30 18:00 – 19.30 W czasie wydarzenia odbędą się dwa warsztaty budowania i kreatywnej zabawy tworzenia gitar, szkieletów i alebrijes.

Zapisy na warsztaty są obowiązkowe bo ilość miejsc jest ograniczona Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich, którzy zapiszą się i wykupią co najmniej dwugodzinną wejściówkę do Klockowni w czasie wydarzenia Dla wszystkich dzieci, które odwiedza nas w tych godzinach będzie tez malowanie buziek w piękne kolorowe Catriny.

Miejsce: Arkady Wrocławskie
Termin: 30.10.2019r., 16:00-19:30
Więcej informacji: tutaj

3. Pamięć o zmarłych w kulturze meksykańskiej – wykład i warsztaty

Zadaniem uczestników spotkania będzie przygotowanie tradycyjnego meksykańskiego ołtarza wykonywanego w czasie dni pamięci o zmarłych – Día de los Muertos. Pod kierunkiem prowadzącej wspólnie zbudują, ozdobią i wyposażą ołtarz w sali kominkowej Muzeum Etnograficznego.

Usłyszą też przy okazji o meksykańskich zwyczajach i rytuałach związanych z tym świętowaniem. Na warsztaty można przynieść fotografie/kserokopie zdjęć własnych bliskich zmarłych – zostaną one włączone w przygotowywaną instalację.

Wstęp z biletem za 5 zł, obowiązują zapisy w tygodniu poprzedzającym wydarzenie – tel. 71 344 33 13 lub edukacja@muzeumetnograficzne.pl – gwarancją uczestnictwa jest uzyskanie potwierdzenia telefonicznego bądź mailowego.

Wątki katolickie i prekolumbijskie w obchodach
Dia de los Muertos
26.10, g. 15:00

Wykład Juliety Gonzalez-Springer.

Prelekcja o najstarszym religijno-etnicznym święcie meksykańskim Dia de los Muertos (Dni Zmarłych). Dwudniowa uroczystość o radosnym charakterze obchodzona jest w Meksyku tradycyjnie 1 i 2 listopada w powiązaniu z katolickimi świętami Wszystkich Świętych i Zaduszek. Uczestnicy wykładu usłyszą o sposobach wyrażania pamięci oraz oddawania czci i szacunku zmarłym, o budowaniu, wyposażaniu i ozdabianiu ołtarzy im poświęconym, a także o rodzinnym ucztowaniu.

Obowiązują zapisy w tygodniu poprzedzającym wydarzenie – tel. 71 344 33 13 lub edukacja@muzeumetnograficzne.pl – gwarancją uczestnictwa jest uzyskanie potwierdzenia telefonicznego bądź mailowego.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, gen. Romualda Traugutta 111/113
Termin: 26.10.2019r., godz. 15:00

4. Szkielety, groby, zwyczaje. Warsztaty zaduszkowe

Zajęcia odbędą się 26.10.2019 (sobota) o godzinie 12.00 w Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim (ul. Cieszyńskiego 9)

Spacerując po wystawie w Muzeum Archeologicznym, obejrzymy pochówki z epok: kamienia, brązu i żelaza. Przyjrzymy się szkieletom oraz przedmiotom, które bliscy złożyli zmarłym do grobu. W drugiej części zajęć, poprzez proste działanie plastyczne, podejmiemy próbę interpretowania dawnych zwyczajów związanych z wędrówkami w zaświaty. Zajęcia będą prowadzone w przystępny i dopasowany do wieku uczestników sposób, jednak proszę wziąć pod uwagę, że poruszymy takie tematy jak śmierć i pochówek.

 • Zajęcia prowadzi Katarzyna Mikosz
 • Czas trwania ok. 90 minut.
 • Wiek dzieci: od 9 do 13 lat
 • Rezerwacje: 71 347 16 96 w. 332
 • Koszt: 5 zł od dziecka (opiekun bezpłatnie)
 • Ilość miejsc na zajęcia ograniczona!

Miejsce: Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim (ul. Cieszyńskiego 9)
Termin: 26.10.2019r., godz. 12:00

5. Noc Grozy w Kinie Nowe Horyzonty

W Halloween 2019 Kino Nowe Horyzonty straszy inaczej niż wszyscy. Z okazji tego święta Kino zaprasza widzów na mini – maraton filmów grozy, które w sierpniu zachwyciły widzów gdańskiego festiwalu kina gatunkowego – Octopus.

W programie:

31 października, czwartek

 • godz. 21.30, Demony prerii, reż. Emma Tammi / USA 2018 / 86′
 • godz. 23.30, Łowca głów, reż. Jordan Downey / USA 2019 / 72′Miejsce: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego
  Termin: 31.10.2019r.
  Więcej informacji: tutaj

Halloween Party w klubowych rytmach

Klub Przekręt

Na ten jeden dzień Przekręt zmieni się w możliwie najmroczniejsze miejsce we Wrocławiu, a pomogą w tym fantastyczne, tematyczne dekoracje i specjalnie utworzona Halloweenowa playlista.

Kilka niespodzianek od Klubu Przekręt:
– Darmowe piwo dla KAŻDEJ przebranej osoby
– Konkurs z nagrodami za najlepsze przebranie
– Specjalna karta drinków dostępna tylko tej jednej nocy!

WSTĘP: DARMOWY
DRESS CODE: Zaskocz a na pewno zostaniesz nagrodzony/a
Termin: 26.10.2019r.

Klub Domówka

Legendarna impreza Uniwersytetu Wrocławskiego w Domówce powraca. 29 października czeka Was PIEKIELNIE dobra impreza w klimacie strachu, ciężkiego dymu i wykręconych postaci.
Odkurzcie wampirze peleryny, wyjmijcie z szafy suknie gnijących Panien Młodych, zacznijcie elektryzować włosy! Czekają krwawe drinki i zimniejsze niż niejeden umarlak napoje.

Termin: 29.10.2019r.

SO HARD // Halloween w Grey Music Club

Pora na jeden z najmocniejszych melanży w roku, czyli Halloween w wersji SO HARD. nie musisz wybierać, cukierek czy psikus, tutaj masz zawsze all inclusive.

Zagrają:
LayDj
Gargamel aka GRGML
DJ SL

Termin: 31.10.2019r.
Miejsce: GREY MUSIC CLUB
wstęp: +18, 20/25PLN

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWszystkich Świętych 2019 – jak kursuje MPK we Wrocławiu?
Następny artykułWrocław- drugie najinteligentniejsze miasto w Polsce
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.