Wszystkich Świętych 2019 – jak kursuje MPK we Wrocławiu?

0
fot. MPK Wrocław/ facebook

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

W celu stworzenia optymalnych warunków dojazdu, parkowania i ruchu pieszego w okresie Wszystkich Świętych oraz zapewniając warunki bezpieczeństwa ruchu, w tych dniach zostaną wprowadzone dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zmian znajdują się TUTAJ oraz TUTAJ.Zwracamy uwagę, że wiele zmian zostanie wprowadzonych już 25 października.

Dodatkowe informacje możemy znaleźć również na stronie mpk.


Wrocławski Znicz Pamięci
W ramach obchodów święta w dniach od 28 do 31 października zostanie zorganizowana po raz kolejny akcja pn. „Wrocławski Znicz Pamięci”, która ma na celu upamiętnienie zmarłych radnych, osób zasłużonych dla Wrocławia oraz zbiorowych miejsc pamięci. W ramach organizowanej od 1998 r. akcji radni Rady Miejskiej Wrocławia oraz pracownicy Biura Rady zapalą znicze na grobach zasłużonych mieszkańców Wrocławia, zmarłych radnych minionych kadencji, wybitnych uczonych, a także żołnierzy, artystów i pisarzy. Kwiaty złożone zostaną na ponad 80 grobach osób na cmentarzach przy ul. Osobowickiej, Grabiszyńskiej, Bujwida, Bardzkiej i Smętnej oraz w miejscach pamięci a także na cmentarzach: Żydowskim, Żołnierzy Armii Radzieckiej i Żołnierzy Włoskich.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOlga Tokarczuk otrzymała od miasta willę – powstanie w niej fundacja
Następny artykułHalloween 2019 we Wrocławiu [6 NAJCIEKAWSZYCH WYDARZEŃ]
Odkryj Wrocław na nowo