a

Na Wrocławskim Zakrzowie trwa budowa kolejnego mini Aquaparku. Obecnie prowadzone są prace na terenach zewnętrznych w obszarze z zagospodarowania terenów zielonych. Wewnątrz budynku trwają prace związane z technologią basenową oraz ustawiane są parametry wody. Prowadzone są prace związane z odbiorami budynku.

Nowy obiekt to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Podobny do Aquaparku na Brochowie.  W strefie rekreacyjnej powstaną: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także sezonowy basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych.

default

  – Kolejny obiekt Aquapark Zakrzów jest już prawie gotowy do otwarcia. Obecnie niecki basenowe zostały już wypełnione wodą. Prowadzone są prace związane z technologią basenową oraz ustawiane są parametry wody. Na terenach zewnętrznych trwają prace związane z zagospodarowanie terenów zielonych. – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik prasowy Aquapark Wrocław.

Nowy Aquapark będzie unikalny i ekologiczny 

Obiekt przy ulicy Wilanowskiej będzie unikatem, ze względu na swoje ekologiczne funkcje.  Będzie wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd w obiekcie z naturalnych źródeł. Na dachu budynku powstanie farma fotowoltaiczna. Obiekt będzie wyposażony również w zespół generatorów gazowych produkujących energię elektryczną oraz pompę ciepła, która będzie wytwarzała ciepło w nieckach basenowych wraz z generatorami.

Strefa relaksu oraz sportu w nowym Aquaparku

Aquapark Zakrzów to nie tylko strefa basenów, na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa Saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness, a w strefie Saunarium będą dwie sauny fińskie, sauna parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Centrum sportowo- rekreacyjne przy ul. Wilanowskiej to w 100% kompleksowy obiekt. Składa się z trzech basenów wewnętrznych. Basen sportowy o długości 25m, basen do nauki pływania o wymiarach 10×10 oraz brodzik i jacuzzi. Na pierwszy piętrze znajduję się strefa Saunarium oraz fitness. Strefa sportowa to siłownia oraz dwie sale fitness, które mogła być połączone w zależności od potrzeb prowadzonych zajęć. W strefie Saunarium znajdują się dwie sauny suche oraz łaźnia parowa. – opowiada Kornel Kempiński dyrektor ds. zarządzania obiektem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStomatolog online – porada dentystyczna bez wychodzenia z domu. Jak z niej skorzystać?
Następny artykułTych wydarzeń nie możesz przegapić. 6 pomysłów jak spędzić weekend we Wrocławiu [01-03.03]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.