a

Regularne wizyty u dentysty powinny na stałe wpisać się w naszą rutynę i to nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbania w obrębie jamy ustnej mogą negatywnie wpłynąć na cały organizm. W ostatnim czasie pojawiły się u Ciebie niepokojące objawy, ale nie masz możliwości udać się do gabinetu? Na szczęście nie jesteś pozostawiony samemu sobie, ponieważ swoją pomocną dłoń wyciągnie do Ciebie stomatolog online. Z jakimi dolegliwościami możesz się do niego zgłosić i jak zarejestrować się na teleporadę?

Spis treści:

Stomatolog online – porada dentystyczna bez wychodzenia z domu. Jak z niej skorzystać?

Czym zajmuje się stomatolog on-line i kiedy warto się do niego zgłosić?

Konsultacja ze stomatologiem online – dla kogo jest wskazana?

Jak wygląda rozmowa ze stomatologiem on-line?

Stomatolog online – jak zarejestrować się na teleporadę?

Czym zajmuje się stomatolog on-line i kiedy warto się do niego zgłosić? 

Stomatolog online posiada te same kompetencje co lekarz przyjmujący w stacjonarnej placówce. To oznacza, że zajmuje się on leczeniem chorób jamy ustnej, a dokładnie tych dotykających zębów, dziąseł, stawów skroniowo-żuchwowych oraz tkanek miękkich. To właśnie on udzieli Ci pomocy, jeśli zmagasz się z bólem zęba, zapaleniem zatok szczękowych czy nieprawidłowościami w funkcjonowaniu ślinianek. Z wiadomych względów jego możliwości są nieco ograniczone, jednak może on udzielić Ci fachowej porady w wielu różnych przypadkach. Poza tymi wyżej wymienionymi są to m.in.: 

  • uszkodzenia korony zęba lub plomby, 
  • nadwrażliwość zębów, 
  • krwawienie z dziąseł, 
  • przetoki i nadziąślaki, 
  • zmiany na błonach śluzowych. 

Jako że rozmowa ze stomatologiem on-line nie odbywa się twarzą w twarz, wiele osób zakłada, że nie jest on w stanie postawić trafnej diagnozy, a co za tym idzie – zastosować odpowiedniego leczenia. Co prawda w trakcie telekonsultacji dentysta nie ma możliwości usunięcia próchnicy czy wymiany plomby, jednak może skutecznie ulżyć Ci w bólu oraz podpowiedzieć, jak zabezpieczyć uszkodzony ząb do momentu wizyty w gabinecie. Ponadto możesz liczyć na wskazówki dotyczące pielęgnacji jamy ustnej, interpretację wyników badań, takich jak pantomogram czy RTG zęba, oraz opiekę w trakcie leczenia kanałowego, które nierzadko wiąże się z powikłaniami. Gdy zajdzie taka konieczność, stomatolog online wypisze Ci e-receptę na niezbędne leki i skieruje Cię na stosowne badania. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, jaki jest Twój problem, nie zostaniesz z nim sam. 

Konsultacja ze stomatologiem online – dla kogo jest wskazana? 

Dla kogo szczególnie wskazana jest rozmowa ze stomatologiem online? Z takiej formy pomocy medycznej chętnie korzystają osoby, które nie mogą udać się do stacjonarnej placówki. Najczęściej podyktowane jest to brakiem czasu, potrzebą pilnej konsultacji oraz zbyt odległymi terminami. Co więcej, jest ona ceniona przez pacjentów borykających się z dentofobią, czyli strachem przed leczeniem dentystycznym. Dzięki e-wizycie mają oni możliwość porozmawiać z lekarzem w bezpiecznych dla siebie warunkach i przy okazji nieco oswoić się ze swoim lękiem. Niekiedy w grę wchodzą także kwestie finansowe – teleporady są znacznie tańsze, a warto mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie dolegliwości wymagają bezpośredniego kontaktu z medykiem.

Jak wygląda rozmowa ze stomatologiem on-line?

Choć wizyta u stomatologa on-line różni się od tej tradycyjnej, możesz mieć pewność, że zostaniesz otoczony należytą opieką. Specjalista przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i w razie potrzeby zapozna się z Twoją dokumentacją medyczną, w tym wynikami badań i zdjęciami, jeśli takowymi dysponujesz. Pamiętaj, że w trakcie konsultacji Ty również możesz zadawać pytania – osoba będąca po drugiej stronie dołoży wszelkich starań, aby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i zapewnić Ci szybką ulgę.

Stomatolog online – jak zarejestrować się na teleporadę? 

Stało się – postanowiłeś umówić się na wizytę u stomatologa online. Kolejnym krokiem do wykonania jest znalezienie miejsca, w którym możesz ją odbyć. Jeśli Twój dentysta nie oferuje takich usług, a inne gabinety nie wzbudzają Twojego zaufania, postaw na platformę telemedyczną, taką jak Med24. Za jej pośrednictwem masz dostęp do doświadczonych lekarzy, którzy podejdą do Twojego problemu z pełnym zaangażowaniem. Aby otrzymać fachową i – co bardzo ważne – szybką poradę, wystarczy przejść przez prosty proces rejestracji i uiścić stosowną opłatę. Zaledwie kilka kliknięć dzieli Cię od uzyskania pomocy od stomatologa on-line!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie jest pociąg Kolei Dolnośląskich? Zobaczysz to w aplikacji Google Maps!  
Następny artykułWrocław: Aquapark Zakrzów sprawdzamy postępy na budowie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.