Wroclavia aktywnie włącza się w 32. edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni, 27 i 28 stycznia, na odwiedzających czekać będzie dedykowana strefa WOŚP, w której nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od kreatywnego malowania twarzy i animacji dla najmłodszych, po warsztaty pierwszej pomocy i badania profilaktyczne. Partnerami wydarzenia są Fikołki oraz wrocławski Sztab WOŚP nr 4628 oraz Sztab WOŚP Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Specjalna strefa WOŚP powstanie w przestrzeni Grand Plaza na poziomie 0 centrum. Na miejscu obecni będą wolontariusze, którzy w tym roku kwestują na rzecz osób cierpiących na choroby płuc.

– Najbliższy weekend będzie nie tylko okazją do rodzinnego spędzenia czasu, ale również szansą na aktywne wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy gest solidarności ma znaczenie i przyczynia się do realnej zmiany. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w naszych specjalnie przygotowanych atrakcjach, które łączą zabawę z edukacją i profilaktyką zdrowia – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się:

  • Strefa dla dzieci, organizowana przez salę zabaw Fikołki, a w niej malowanie twarzy, wspólne skręcanie balonów oraz kolorowanie z animatorami. Strefa będzie otwarta 27 i 28 stycznia w godzinach od 10.00 do 19.00.
  • Siema Shop, w którym będzie można kupić gadżety WOŚP i jednocześnie wesprzeć zbiórkę. Stoisko będzie czynne 27 stycznia w godzinach od 12.00 do 16.00 oraz 28 stycznia w godzinach od 10.00 do 19.00 (lub do wyczerpania asortymentu).

– Nasze działania w ramach WOŚP we Wroclavii mają szczytny cel: wsparcie osób cierpiących na choroby płuc. Oprócz atrakcji dla dzieci, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strefy pierwszej pomocy, gdzie wykwalifikowani specjaliści medyczni przekażą bezcenną wiedzę na temat ratowania życia – to kompetencje, które każdy z nas powinien posiadać – mówi Mariusz Jaworski, szef sztabu WOŚP nr 4628 we Wrocławiu.

Studenci ze Sztabu WOŚP Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zapraszają 28 stycznia w godzinach od 12.00 do 16.00 do wizyty w:

  • Strefie Medycznej WOŚP, gdzie będzie można bezpłatnie wykonać różnorodne badania, m.in. dokonać analizy składu masy ciała czy pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
  • Strefie pierwszej pomocy, a w niej warsztaty, podczas których każda chętna osoba dowie się, jak poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.
  • Na najmłodszych czekać będzie dedykowana strefa szpital małego misia, w której nauczą się jak pokonać lęk przed wizytą u lekarza.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPark ciemnego nieba w Górach Izerskich — w Świeradowie-Zdroju zobaczysz najpiękniejszą noc
Następny artykułSztuka śmiechu! „Dowcipne Plakaty” Patrycji Longawy i DJ set Druha Sławka w CK Agora
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.