Szykujcie się na dużą dawkę śmiechu i graficznych błyskotliwości. Po raz pierwszy we Wrocławiu swoje plakaty zaprezentuje Patrycja Longawa. O oprawę muzyczną wernisażu zadba legendarny dj i dziennikarz radiowy Druh Sławek.

Dobry plakat łączy w sobie przemyślaną metaforę graficzną, wspartą odpowiednią kompozycją, kolorem czy typografią. „Dowcipne Plakaty” to różnorodne formy żartów autorstwa utytułowanej graficzki Patrycji Longawy. Na wystawie obejrzymy 40 projektów m.in. reklamowych, kulturalnych, turystycznych, społecznych czy filmowych.

Wernisaż:
09.02.2024 | 18:00
Galeria Centrum Kultury Agora
Wstęp wolny
Wystawa do 8 marca

PATRYCJA LONGAWA
Ur. 1988 roku w Sanoku. Zajmuje się ilustracją, rysunkiem, grafiką, plakatem i rysunkiem satyrycznym. W 2020 uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, na Uniwersytecie Rzeszowskim. Swoje prace prezentowała na 30 wystawach indywidualnych oraz około 450 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (w ponad 40 krajach). Zdobyła 83 nagrody, wyróżnienia oraz nominacje w kraju i za granicą, z których najważniejsze to II International Poster Exhibition, Niemcy, 2014, I nagroda, Ogaki Matsuri Festival International Poster Competition, Japan 2017, Top 10 Best Posters for Ocean Protection, International Poster Competition „Poster for”, Chiny, 2018, II miejsce.
DRUH SŁAWEK
DJ i prezenter radiowy, którego mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą kojarzyć z jego cotygodniowej audycji Najlepszy Groove w Mieście, od stycznia 2008r. wypuszczanej w eter przez wrocławskie Radio RAM, a nieco starsi słuchacze – jeszcze z czasów audycji Raptime, która w 1994r. zadebiutowała na falach Rozgłośni Harcerskiej, późniejszej Radiostacji.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWroclavia gra z WOŚP: dwa dni pełne zabawy, edukacji i działań prozdrowotnych
Następny artykułPączek roku 2024? Zostań testerem lub testerką pączków na Nadodrzu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.