W tym roku podobnie jak w poprzednich latach Infopunkt Nadodrze Łokietka 5 zaprasza na Nadodrzański Tłusty Czwartek podczas którego mieszkańcy i mieszkanki Nadodrza wybierają tego jedynego, pysznego i okrąglutkiego – pączkowego Mistera Nadodrza!

Pączkowy Mister Nadodrza i Quiz z wiedzy o pączkach

8 lutego w poszukiwaniu pączków warto zajrzeć na Nadodrze. Podobnie jak w poprzednich latach zespół Infopunktu Nadodrze Łokietka 5 szykuje wybory najlepszego pączka na Nadodrzu – Mistera Nadodrza.

Do pączkowego jury mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Nadodrza, którzy uważają, że są prawdziwymi smakoszami pączków i dobrze sprawdzą się w tej roli. Szczęśliwa piątka nadodrzańskich testerów i testerek będzie testować pączki zgłoszone przez nadodrzańskie cukiernie w czterech kategoriach: wygląd, nadzienie, ciasto oraz słodkość.

Jeśli chcesz zostać testerem lub testerką pączków zgłoś swoją kandydaturę przez maila infopunkt@lokietka5.pl lub zadzwoń pod numer: 883 047 310.

Oprócz smakowitych obrad jury, organizatorzy przygotowali Pączkquiz, czyli quiz z wiedzy o pączkach i nadodrzańskich cukierniach. Główną nagrodą będzie pełen pakiet pączków biorących udział w plebiscycie – jest więc o co walczyć!

Wybory najlepszego pączka na osiedlu odbędą się w Tłusty Czwartek, 8 lutego o godz. 18:00 w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5/1. Na obchody najlepszego pączka na Nadodrzu organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia, którzy mają ochotę poznać to osiedle od jego słodkiej strony.

Tłusty Czwartek na Nadodrzu

Wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy nadodrzańskie seniorki wraz ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem przypomniały recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję Specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w Nadodrzańskich kawiarniach, sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia. Strażnikami tradycji jest jak zawsze piekarnia Piekarnia Krzysztof Krajewski „Złoto Nadodrza”, która co roku przygotowuje to wyjątkowe, śliwkowo-cynamonowe nadzienie.

W poprzednich latach na podium w plebiscycie na najlepszego pączka Nadodrza stanęły pączki m.in z Cafe Rozrusznik, Mam Wypieki czy Śródmiejska Cafe. 

Sprawdź wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1342134419838314

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSztuka śmiechu! „Dowcipne Plakaty” Patrycji Longawy i DJ set Druha Sławka w CK Agora
Następny artykułGóry Izerskie i Karkonosze – 5 najpiękniejszych tras spacerowych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.