Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika po remoncie wraca do swojej pierwotnej siedziby. Zajęcia w odremontowanym budynku przy ul. Kołłątaja rozpoczną się w lutym. Obecnie trwają prace porządkowe i wyposażanie pomieszczeń.

W lutym 2024 r. zajęcia MDK im. Mikołaja Kopernika wrócą do swojej pierwotnej siedziby. Zakończył się I etap remontu budynku przy ul. Kołłątaja.

Bezpiecznie i komfortowo

Remont MDK-u przy ul. Kołłątaja, to przede wszystkim dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. Prace te były niezbędne, by nadal mogły się w nim odbywać zajęcia.

– Zdecydowanie poprawił się poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Zgodnie z zaleceniami strażaków nie tylko wykonano system sygnalizacji pożaru, ale też przebudowano instalację hydrantową, wykonano m.in. instalację oddymiania, wymieniono drzwi i okna na przeciwpożarowe. Poprawiliśmy również stan techniczny tego obiektu. Wymieniliśmy część dachu, wykonaliśmy nowe balustrady przy schodach, odnowiliśmy schody i odświeżyliśmy ściany oraz sufity na korytarzach i w sali teatralnej, gdzie dodatkowo wymieniliśmy fotele. Z kolei w studiu nagrań wykonaliśmy niezbędne prace poprawiające jego akustykę – wymienia Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Obecnie w MDK-u przy ul. Kołłątaja trwają prace porządkowe. Do obiektu przywożone są meble i wyposażenie niezbędne do realizacji zajęć. Potrwa to kilka tygodni.

– Cieszymy się, że po remoncie wracamy do naszej pierwotnej siedziby. Dla nas jest to niezwykle miejsce. I najważniejsze, że wszyscy będziemy już razem w jednym budynku. W budynku, który jest nie tylko bardziej komfortowy i bezpieczny, ale także dużo ładniejszy – podkreśla Joanna Gawrońska, dyrektorka MDK im. Mikołaja Kopernika. – I teraz, jak już wrócimy, razem z naszymi podopiecznymi, na nowo będziemy zapełniać te niezwykłe przestrzenie – dodaje.

Od października 2021 r. zajęcia Młodzieżowego Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika organizowane są w 11 innych lokalizacjach.

– Tak jak zapowiadaliśmy Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika, po remoncie, wraca do swojej pierwotnej siedziby. Jest to bowiem dla miasta placówka niezwykle ważna na edukacyjnej mapie Wrocławia. W tym Domu Kultury wiele pokoleń wrocławian rozwijało swoje umiejętności i pasje. I tak będzie nadal – podkreśla Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UMW.

I etap remontu MDK przy ul. Kołłątaja kosztował ponad 3 mln złotych.

W przyszłości miasto planuje także kolejne prace remontowe w MDK-u przy ul. Kołłątaja. Termin oraz ich zakres będzie uzależniony od możliwości finansowych miasta.

MDK przy ul. Kołłątaja

Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Kołłątaja prowadzi m.in.: kółko szachowe, naukę gry na gitarze, laboratorium chemiczne, studio grafiki. Także zajęcia: malarskie, wokalne, teatralne, taneczne, przyrodnicze oraz komputerowe i filmowe. Jest też siedzibą Młodzieżowej Rady Wrocławia.

Budynek, w którym mieści się placówka, powstał w 1860 r. i został ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Młodzieżowy Dom Kultury istnieje tam od 1951 r.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Super Czwartki” – 25 stycznia Wrocław Fashion Outlet startuje z nowym cyklem akcji promocyjnych
Następny artykułPark ciemnego nieba w Górach Izerskich — w Świeradowie-Zdroju zobaczysz najpiękniejszą noc
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.