WPT i Cafe Równik dla wrocławskich medyków. Przekazano 20 tys. posiłków!

0

W ramach akcji Wrocławskiego Parku Technologicznego od początku listopada 2020 roku 20 tysięcy posiłków trafiło do personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego!

W ten sposób WPT wraz z zespołem Cafe Równik wspierało wrocławską służbę zdrowia w codziennej walce z pandemią koronawirusa.

Ostatni rok był czasem szczególnie wymagającym dla personelu medycznego, który nieustannie walczy o nasze zdrowie i życie w szpitalach i innych placówkach medycznych. – Doceniamy ciężką pracę naszych medyków. W ramach podziękowania i wsparcia zamówiliśmy codzienną dostawę ciepłych posiłków do Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego u naszych przyjaciół z Cafe Równik, których wsparła działająca na terenie kampusu WPT firma KINIA – opowiada Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego. Od rozpoczętej w listopadzie 2020 roku akcji,
do 15 marca tego roku, udało się dostarczyć na Koszarową 20 tysięcy posiłków!

Obiady dla medyków przygotowywał zespół działającej na terenie wrocławskiego Nadodrza klubokawiarni Cafe Równik, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. – Pandemia pokazała, jak ważna jest solidarność i praca dla dobra wspólnego. Współpraca z WPT pozwoliła nam przetrwać ten czas, poruszyła nasze serca i umysły. Nasi podopieczni odebrali ją jako wielką szansę dla siebie. Początkowo towarzyszyła nam niepewność, bo nasi pracownicy byli przygotowani do kelnerstwa, a nie kucharstwa. Daliśmy jednak radę, a nasz zespół szybko opanował kuchenne czynności. Przygotowywanie obiadów, szczególnie że trafiały one do medyków, pozwoliło nam w Równiku na zachowanie dobrej kondycji psychicznej, utrzymanie radosnej atmosfery i rozwinięcie umiejętność działania zespołowego. Był to jak dotąd najlepszy okres terapii przez pracę w Równiku – komentuje profesor Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które prowadzi Cafe Równik.

W akcję zaangażowana była również działająca w WPT firma cateringowa KINIA, która nie tylko przygotowywała posiłki, ale też odpowiadała za logistykę dostaw. – Zlecenie od WPT było i jest dla nas ogromnym wsparciem, w niezwykle trudnym dla branży gastronomicznej czasie pandemii.

Mieliśmy też dzięki niemu możliwość poznania wspaniałej ekipy Cafe Równik. Sama mam dziecko z niepełnosprawnością – mój syn Adaś, właśnie skończył roczek. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pokazywali niejednokrotnie, że potrafią i chcą być potrzebni, a przy okazji dali mi nadzieję na lepsze jutro dla mojego syna – mówi Kinga Gogacz, właścicielka firmy cateringowej KINIA.

Akcja Wrocławskiego Parku Technologicznego to dowód na to, że współpraca przedsiębiorców, organizacji pozarządowej, osób z niepełnosprawnościami i instytucji wspierającej biznes jest możliwa. Przedsięwzięcie WPT udowodniło nam, że dzięki kooperacji można zdziałać dużo więcej – nie tylko wesprzeć walkę z pandemią, ale i pomóc sobie nawzajem

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZobacz filmy nominowane do Oscarów (zanim zamkną kino)!
Następny artykułCentrum Handlowe Borek z własną Jadłodzielnią!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.