Centrum Handlowe Borek z własną Jadłodzielnią!

0

Centrum Handlowe Borek to kolejne miejsce we Wrocławiu, w którym stanęła Jadłodzielnia – punkt wymiany żywności. Jest to wspólna akcja centrum, Fundacji Veritas oraz inicjatywy Foodsharing Wrocław!

We wtorek 16 marca obok wejścia głównego do Centrum Handlowego Borek stanęła Jadłodzielnia – specjalnie oznakowana lodówka, której ideą jest wymiana żywności. Każdy, kto będzie chciał podzielić się nadmiarem żywności, może ją przynieść i zostawić. W lodówce mogą znaleźć się gotowe produkty oraz owoce, warzywa, pieczywo itp., jak również własnoręcznie przyrządzone dania w słoikach lub pojemnikach, opisane nazwą potrawy oraz datą przygotowania. Z lodówki może skorzystać każdy, kto ma na to ochotę. To kolejny punkt wymiany żywności, który powstał we Wrocławiu.

Jadłodzielnia w Borku została sfinansowana przez fundację Veritas, a opiekę nad nią sprawuje inicjatywa Foodsharing Wrocław. Centrum handlowe bezpłatnie udostępniło powierzchnię i będzie wspierać akcję w swoich kanałach komunikacyjnych.

Wrocławska Fundacja Veritas wspiera dobroczynne działania dla dorosłych, dzieci i zwierząt. Pomaga wszystkim potrzebującym w ich trudnej sytuacji, tak aby mogli odzyskać siły i chęci do samodzielnego życia. Fundacja  współpracuje z domami dziecka, domami dla samotnych matek, świetlicami środowiskowymi, szpitalami i schroniskami dla zwierząt. Prowadzi warsztaty i organizuje wycieczki dla najbiedniejszych dla dzieci. Działania prowadzone są
w całej Polsce.

Centrum Handlowe Borek to wpisana od ponad 20 lat w mapę handlową Wrocławia galeria, która na 42 tys. mkw. powierzchni oferuje starannie dobrane sklepy i punkty usługowe, klub fitness oraz hipermarket Carrefour. Borek to również popularne miejsce spotkań dla mieszkańców okolicznych osiedli.

„Klienci CH Borek to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych osiedli. Za pomocą Jadłodzielni pragniemy zwrócić uwagę naszej społeczności na problem marnowania nadmiaru żywności i tym samym zachęcać do podzielenia się nadwyżkami jedzenia. Lokalność naszego centrum polega również na tym, że jest to miejsce codziennych spotkań i zakupów, a więc za każdym razem w drodze do centrum można zabrać z domu coś, czym chcemy się podzielić. Oczywiście każdy też może poczęstować się zapasami z lodówki. Jadłodzielnia to doskonałe działanie edukacyjne, które również zacieśnia więzi społeczne.” – komentuje Anna Cieciuch, dyrektor Centrum Handlowego Borek we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWPT i Cafe Równik dla wrocławskich medyków. Przekazano 20 tys. posiłków!
Następny artykułNa Warmię i Mazury z Wrocławia samolotem! Nowość w rozkładzie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.