fot. materiały organizatora

Do przyjrzenia się wrocławskiej modernie zaprasza Stowarzyszenie PAKT i jego partnerzy, czyli cztery wrocławskie kawiarnie, których przestrzenie, od końca lutego aż do ostatnich dni maja, wypełnią się ilustracjami Anny Sztromwasser. Poczynając od Gniazda, mobilna wystawa „Kto widział… Modernizm” odwiedzi W kontakcie, Bułkę z masłem i Etno Cafe.

W każdym z tych miejsc na gości czekać będą nie tylko plakaty przedstawiające najciekawsze budynki przed- i powojennego modernizmu, ale również nowe pozycje w menu, przygotowane specjalnie na tę okazję.  Pierwszy wernisaż już 20 lutego o godzinie 18:00.

Kto_widzia+é_modernizm_3
fot. materiały organizatora

Naszym głównym zamierzeniem jest zachęcenie wrocławian do poznania różnorodności tutejszej moderny, a tym samym wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta, w którym żyją – mówią organizatorzy wystawy. W tym celu, pod koniec zeszłego roku Stowarzyszenie stworzyło internetową mapę, umożliwiającą samodzielną podróż szlakiem architektury modernistycznej (www.mapa.ktowidzialmodernizm.pl).

Kto_widzia+é_modernizm_1
fot. materiały organizatora

Teraz włącza w projekt lokalne kawiarnie. – Będą swego rodzaju przystankami na szlaku. Miejscem, gdzie można wypić m.in. kawę architekta, przyjrzeć się co ciekawszym obiektom i ruszyć w dalszą drogę.

Kto_widzia+é_Modernizm_Bu+ékazmas+éem
fot. materiały organizatora

Co ważne, w kawiarniach będzie można kupić wszystkie prezentowane grafiki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rozwój projektu, ponieważ Stowarzyszenie planuje wydać mapę w wersji papierowej.

Kto_widzia+é_modernizm_Gniazdo
fot. materiały organizatora

Do zobaczenia!

TERMINY:

Gniazdo | 20.02 – 9.03.2017, wernisaż godz. 18:00

W  kontakcie | 17.03 – 2.04.2017, wernisaż godz. 18:00

Bułka z masłem Wrocław | 7 – 23.04.2017, wernisaż godz. 18:00

ETNO CAFÉ Wrocław Ovo | 28.04 – 25.05.2017, wernisaż godz. 18:00

Kto_widzia+é_Modernizm_Bu+ékazmas+éem2
fot. materiały organizatora

Szczegóły i najświeższe informacje na wydarzeniu FB: https://www.facebook.com/events/193277747816805/

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie PAKT przy merytorycznym wsparciu Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (Kulturoznawstwo wrocławskie)

PAKT zrzesza twórców kultury, a jego nadrzędną ideą jest promocja miast jako przestrzeni interakcji z kulturą i sztuką oraz aktywne działanie na rzecz edukacji kulturalnej. Wdrażamy projekty z zakresu designu, architektury i sztuki, przygotowujemy publikacje i organizujemy wystawy.

Kto_widzia+é_modernizm_6
fot. materiały organizatora

PARTNER MERYTORYCZNY:
Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego

PARTNERZY:
Gniazdo, w kontakcie, Bułka z masłem Wrocław, ETNO CAFÉ Wrocław Ovo

PATRONI MEDIALNI:
Miejsca We Wrocławiu, Fathers, Mammazine, Kocham Wroclaw

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPolska Szafa by Fashion Meeting w Pasażu Grunwaldzkim już w ten weekend!
Następny artykułKarnawał w Starym Klasztorze w latynoskich rytmach! [KONKURS]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.