Weekend we Wrocławiu. Najciekawsze wydarzenia przed świętami [18-19 grudnia]

0

Przedświąteczna gorączka opanowała Wrocław. W mieście ogromne korki, zwłaszcza na drogach dojazdowych do Galerii Handlowych i Jarmarku, gdzie mieszkańcy poszukują prezentów dla bliskich.

Warto jednak na chwilę się zatrzymać w tym biegu i wybrać się na jedno z wielu ciekawych wydarzeń, które odbędą się w ten weekend we Wrocławiu. Jakie atrakcje warto odwiedzić w dniach 18-19 grudnia? SPRAWDŹ.

2. Miasto z Piernika – Kolejkowo Sky Tower

Otulone śniegiem, oblane słodkim lukrem i rozświetlone tysiącami lampek, wykonane w stu procentach z piernika miasto. Największa na świecie piernikowa makieta czeka na zwiedzających od 25 listopada 2021 roku we wrocławskim Kolejkowie.

Miasto z Piernika to ponad tona korzennego ciasta, czekoladowe jeżdżące pociągi, ozdobiona kolorowym lukrem choinka, pachnące cynamonem mikołaje i ludziki oraz prawie 300 chatek zamieszkanych przez piernikowych Kolejkowiczan. Rodzinne spędzenie czasu w otoczeniu aromatycznych pierników i choinek to świetny pomysł na świąteczny wypad i odskocznie od zakupowego szaleństwa. W Mieście z Piernika poczujecie się jak bohaterowie świątecznych filmów oglądanych co roku.

Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt. Niepowtarzalną wystawę można podziwiać od 25 listopada do końca lutego w cenie biletu wstępu. Kolejkowo możecie zwiedzać przez 365 dni w roku – codziennie od 10.00 do 18.00. Przez cały rok w tym święta, dni wolne od pracy oraz niedziele, także te niehandlowe.

Miasto z piernika liczby:

  • 1,2 tony piernikowego ciasta
  • 98 kg miodu
  • 34 kg przyprawy do piernika
  • 27 kg czekolady
  • niezliczone kilogramy cukrowych posypek, perełek i wiórek czekoladowych.

Bilety w cenie:

  • 29 zł normalny
  • 23 zł ulgowy.
Poprzedni artykułNowe znaki przy drogach we Wrocławiu: UWAGA JEŻE!
Następny artykułBędzie nowy latarnik miejski we Wrocławiu. Kto nim zostanie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.