Weekend we Wrocławiu. Najciekawsze wydarzenia przed świętami [18-19 grudnia]

0

Przedświąteczna gorączka opanowała Wrocław. W mieście ogromne korki, zwłaszcza na drogach dojazdowych do Galerii Handlowych i Jarmarku, gdzie mieszkańcy poszukują prezentów dla bliskich.

Warto jednak na chwilę się zatrzymać w tym biegu i wybrać się na jedno z wielu ciekawych wydarzeń, które odbędą się w ten weekend we Wrocławiu. Jakie atrakcje warto odwiedzić w dniach 18-19 grudnia? SPRAWDŹ.

Z powrotem

1. Światłogród w Ogrodzie Botanicznym

Kolejny raz Ogród Botaniczny został rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł i będzie udostępniony dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Wrocław zimą.

Tegoroczna iluminacja jest efektem wytężonych i długich prac nad projektem stałej iluminacji. Obejmuje ona znacznie większą niż w roku ubiegłym część ogrodu i została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne, spektakularne widowiska łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszą  pokazy laserowe.

Szczegółowy harmonogram www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl i na profilu FB Ogrodu Botanicznego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich tych którzy chcą zobaczyć Ogród Botaniczny w subtelnej iluminacji  i przeżyć interesujące pokazy od 3 grudnia od godziny 17.00 do 21.00.

Ceny biletów:

  • dzieci do lat 3 bezpłatnie,
  • seniorzy 65+ oraz dzieci i młodzież do lat 18-25 zł,
  • dorośli – 35 zł, osoby niepełnosprawne – 20 zł.
Z powrotem
Poprzedni artykułNowe znaki przy drogach we Wrocławiu: UWAGA JEŻE!
Następny artykułBędzie nowy latarnik miejski we Wrocławiu. Kto nim zostanie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.