Będzie nowy latarnik miejski we Wrocławiu. Kto nim zostanie?

0
fot. J. Krzeszowski

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił niedawno przetarg na stanowisko latarnika miejskiego. A dokładniej obsługę, eksploatację i konserwację oświetlenia gazowego na terenie Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu. 

We Wrocławiu, z pozoru wymarły zawód latarnika cieszy się dużym powodzeniem! Niektórzy uważają nawet, że zobaczenie latarnika przynosi szczęście. Warto zapamiętać, że latarnik przechadza o zmroku tylko po Ostrowie Tumskim, czyli jedynym miejscu, w którym są latarnie gazowe we Wrocławiu.

Jak wygląda praca latarnika?

Praca latarnika polega na zapalaniu i gaszeniu lamp gazowych na Ostrowie Tumskim w wyznaczonych godzinach.

Godziny pracy zmieniają się w zależności od miesiąca. np. na początku styczniu latarnik zapala lampy od godz 16:30 i gasi je około 7:30, z kolei w czerwcu lampy muszą być zapalone od 20:35 i zgaszone o 2:50.

Latarnik jest odpowiedzialny za:

Obsługę i eksploatację urządzeń oświetlenia gazowego.:
a) codzienne zapalanie i gaszenie lamp gazowych w czasie określonym według kalendarza oświetleniowego przez latarnika – osobę będącą w specjalnym stroju.
b) wykonywanie pobieżnych oględzin stanu gazowych urządzeń oświetleniowych w trakcie zapalania i gaszenia lamp,
c) założenie i prowadzenie „dziennika codziennej obsługi”

Konserwację urządzeń oświetlenia gazowego, polegającą na usuwaniu usterek wynikających z pracy oświetlenia oraz prowadzenie prac związanych z utrzymaniem urządzeń oświetleniowych w należytym stanie.

Specjalny strój i czyste buty

Aby zostać latarnikiem należy wyposażyć się również w specjalny strój

W przetargu ogłoszonym przez ZDiUM złożono jedną ofertę na kwotę ok. 363 tys. zł brutto. Miasto chce przeznaczyć ponad 427 tys. zł brutto. Umowa ma obowiązywać na cały 2022 rok.

Wybrano ofertę, w której zgłoszone zostały dwie osoby na to stanowisko: Pan Marcin Jagodziński z Brzegu Dolnego i Krzysztof Wiśniewski z Wrocławia.,

Szczegóły: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu. Najciekawsze wydarzenia przed świętami [18-19 grudnia]
Następny artykułZmiany w rozkładach MPK w okresie świąteczno-noworocznym
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.