Weekend we Wrocławiu: 8 niezwykłych wydarzeń [22-24.04.22]

0
Weekend we Wrocławiu, wydarzenia
Fot. Anna Kliszcz

W tak dużym mieście, jakim jest Wrocław, czeka na Was wiele ciekawych wydarzeń. Dlaczego warto z nich korzystać? Na weekendy każdy chce się oderwać od codziennych obowiązków, miło spędzić czas z najbliższymi, czy po prostu dobrze bawić.

Przygotowaliśmy dla Was cotygodniowe zestawienie wydarzeń odbywających się na weekend we Wrocławiu. Po świętach przyda się odrobina ruchu i wytchnienia.

Weekendowa okazja!

Lubisz unikatowe rzeczy z drugiej ręki? Albo masz za dużo nieużywanych przedmiotów w swoim domu i chcesz się ich pozbyć? W ten weekend rusza Pchli Targ na Zajezdni. Sprzedasz lub kupisz m.in.: galanterię, książki, gry planszowe i komputerowe, starocie czy drobne rękodzieło.

Każdy sprzedający we własnym zakresie organizuje sobie miejsce sprzedaży. Zgłoszenia: pod numerem telefonu +48 71 7159600 do piątku w godzinach 8:00-16:00 lub na adres E-mail: pchlitarg@zajezdnia.org.

Lokalizacja: plac przed Centrum Historii Zajezdnia

Czas: 24.04.22 (niedziela), od godziny 10:00 do 14:00

Odrobina śmiechu nikomu nie zaszkodzi!

Co wygra – chamstwo czy wzniosła poezja? Teatr Improwizacji Jesiotr zaprasza na weekend wrocławian na improwizowane wystąpienie. Podczas niego, aktorzy będą tworzyć sztukę na Waszych oczach! Posłuchacie 45 minut poezji, wspaniałych historii i 45 minut chamstwa improwizowanego.

Lokalizacja: WedrowkiPub, Podwale 37/38

Czas: 22.04.22 (piątek), godzina 20:00

Bilety na weekendowe wydarzenie: tutaj

Weekend we Wrocławiu: atrakcje, wydarzenia
Fot. fb/Teatr Improwizacji Jesiotr

Weekend w saunie? Brzmi nieźle!

To już na ten weekend odbędzie się największa saunowa impreza w Polsce – Sauna WrocLove Festival! Pojawią się na niej najwięksi Saunamistrzowie, którzy specjalnie dla Was zaprezentują swoje autorskie ceremonie.

Na Sauna Festival obowiązują bilety, które dają gwarancję uczestnictwa w seansach. Więcej informacji o wydarzeniu weekendowym znajdziecie: tutaj.

Lokalizacja: Aquapark, Borowska 99

Czas: 23-24.04.22, w godzinach 8:00-23:00

Weekend we Wrocławiu, wydarzenia, atrakcje
Fot. fb/Aquapark Wrocław

Prawda czy kłamstwo?

Ile można nakłamać w pięć minut? Poszukiwanie miłości nie jest łatwe. Niektórzy szukają partnera na eventach typu speed dating. To miejsce, gdzie ludzie widzą się po raz pierwszy, a często i po raz ostatni. Grupa Irga zaprasza na w pełni improwizowany, komediowy spektakl. Pokażą historię trzech par. Inspiracje aktorzy zaczerpną z rozmów z widzami, z smsów albo z horoskopów.

Bilety: tutaj

Lokalizacja: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2 (Rynek)

Czas: 22.04.2022 (piątek), o godzinie 20:00

Fot. fb/irga

Zejdźmy na ziemię!

Podczas weekendu można zrobić też coś dobrego dla społeczeństwa. Na Zakrzowie rusza akcja wiosennych porządków, organizowana przez Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów razem z Radą Osiedla Psie Pole-Zawidawie.

Materiały takie jak rękawice i worki na śmieci oraz odbiór odpadów zapewnia spółka Ekosystem.

Sprzątanie odbędzie się 23.04.22 (w sobotę), o godzinie 11:00. Miejsce zbiórki: pętla autobusowa Os. Sobieskiego.

Fot. fb/Zmieniaj Zakrzów

Coś dla młodych wrocławian

Warsztaty dla najmłodszych – wokół zabawek – to świetna alternatywa na spędzenie weekendu. Młodzi uczestnicy zajęć obejrzą ludowe drewniane zabawki, dowiedzą się, kto i w jaki sposób je wykonuje, a także poprzez zabawę poznają mechanizmy ich działania. Zrobią też własną ruchomą zabawkę z kartonu. Warsztaty rodzinne poprowadzi Marta Derejczyk dla dzieci w wieku 5–12 lat. Jest ono organizowane w ramach cyklu „ETNO w południe”.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 1.

Lokalizacja: Muzeum Etnograficzne

Czas: 24.04.22 (niedziela), godzina 12:00

Weekend we Wrocławiu, wydarzenia, atrakcje
Fot. fb/Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu/Ethnographic Museum in Wrocław

Bądź eko, nie wyrzucaj – oddaj!

Sąsiedzki Pchli Targ w Klubie Anima odbędzie się 23 kwietnia. Podczas niego można zarówno kupić perełki z drugiej ręki, jak i sprzedać niepotrzebne rzeczy. Będzie można też wystawić produkty spożywcze i smakołyki.

Wstęp dla wystawców i odwiedzających jest bezpłatny.

Fot. fb/Wrocławski Klub Anima

To może skocz na film?

Po raz trzeci Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu zorganizowało konkurs dla twórców krótkich fabuł, dokumentów i animacji. Produkcje wybrane do konkursu Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival będzie można zobaczyć 22-24 kwietnia 2022 r.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Wejściówki będą do odebrania w kasach kina DCF od 19 kwietnia.

W konkursie filmowcy powalczą o statuetki Salamandry oraz czeki po 5 tysięcy złotych w każdej z trzech kategorii: fabuła, dokument oraz animacja. Osobną kategorią jest przyznawana corocznie Nagroda Prezydenta Wrocławia w wysokości 5 tysięcy złotych. Tradycyjnie przyznane zostaną również Nagroda Dziennikarzy i Nagroda Publiczności (po 1000 zł). 

Gdzie: Dolnośląskie Centrum Filmowe

Kiedy: 22.04.22 (piątek) od godziny 13:00, 23.04.22 (sobota) od 12:45, 24.04.22 (niedziela) od 12:45. Program zobacz: tutaj.

Fot. shortfestival.pl

Czytaj także: 5 najlepszych restauracji z widokiem na wodę we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCatering dietetyczny we Wrocławiu. Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę cateringową?
Następny artykułNowe połączenie z Wrocławia. Polecimy do Dubrownika w Chorwacji! [BILETY od 119zł]