Catering dietetyczny we Wrocławiu. Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę cateringową?

0

Dieta pudełkowa jest coraz bardziej popularna. Chętnie korzystają z niej zarówno osoby, które nie mają czasu na gotowanie, jak i te, które chcą odżywiać się zdrowo. Dlatego z dnia na dzień rośnie zapotrzebowanie na usługi firm cateringowych, oferujących smaczne, zdrowe i odżywcze jedzenie.

W dużych miastach nie brakuje takich firm i łatwo czasami pogubić się w gąszczu ich ofert. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny we Wrocławiu? Podpowiadamy!

Po pierwsze – dokładnie zapoznaj się z ofertą

Każda firma cateringowa ma swoją własną ofertę. Jednak większość z nich bazuje na tych samych dietach. Zwykle są to diety klasyczne (optymalne), wegetariańskie lub wegańskie, sportowe, odżywcze, oczyszczające oraz nisko- lub wysokokaloryczne. Wybierając catering dietetyczny Wrocław, upewnij się, że firma oferuje dokładnie taki rodzaj diety, jaki Cię interesuje. Nie wszędzie bowiem znajdziesz diety eliminacyjne – bez glutenu, laktozy czy o niskim indeksie glikemicznym. Zanim więc złożysz zamówienie, skontaktuj się z konsultantem firmy cateringowej i dopytaj o szczegóły.

Po drugie – sprawdź menu dla wybranej diety

Jeśli to tylko możliwe, zobacz, jakie propozycje dań mają poszczególne firmy cateringowe. Może się okazać, że większość z nich nie przypadnie Ci do gustu. A może zamiast diety optymalnej zdecydujesz się na dietę wegetariańską z dodatkiem ryb? Jedzenie ma przede wszystkim smakować. Inaczej nie wytrwasz na żadnej diecie i nie zmienisz swoich nawyków na zdrowe. Sprawdź również opcje dla kaloryczności posiłków. Jeśli nie wiesz, jak policzyć swoje dzienne zapotrzebowanie, skorzystaj z pomocy dietetyka. Zadzwoń na infolinię cateringu i poproś o pomoc w ustaleniu jadłospisu.

Po trzecie – upewnij się, że produkty są zawsze świeże i pochodzą ze sprawdzonych źródeł

Nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Jeśli więc chcesz uniknąć przykrych niespodzianek, upewnij się, że produkty, z których korzysta firma cateringowa, są zawsze świeże i pochodzą od sprawdzonych dostawców. Takich informacji nie ma na stronie? Zatem zadzwoń do firmy i dopytaj. Jeśli catering dietetyczny nie ma nic do ukrycia, z chęcią podzieli się z Tobą takimi informacjami. I nie martw się, nikt nie odbierze Cię jako upierdliwego klienta. Twoje zdrowie jest najważniejsze. Nikogo więc zdziwi, że chcesz mieć pewność co do tego, skąd pochodzi jedzenie.

Po czwarte – sprawdź miejsce i termin dostawy

Chociaż firmy cateringowe prześcigają się w ofertach to większość z nich działa w dużych miastach. Z dostępnością do diety pudełkowej we Wrocławiu pewnie nie będziesz mieć większego problemu. Ale jeśli chcesz, by jedzenie było dostarczane poza granice miasta, sprawdź, czy firma nie pobiera dodatkowej opłaty za dostawę. Koniecznie upewnij się też, w jakie miejsca w Polsce będziesz mógł przekierować swoje zamówienie. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, byś korzystał z cateringu dietetycznego na wyjeździe służbowym, wakacjach czy podczas wizyty u rodziny. Upewnij się również, że miejsce i termin dostawy możesz zmienić w każdej chwili. Dopytaj pracowników cateringu, kiedy musisz ich poinformować o ewentualnych zmianach.

Po piąte – poznaj opinie innych

Szukaj informacji w Internecie, na forach oraz grupach w mediach społecznościowych. Opinie innych klientów są bardzo ważne. Dowiesz się z nich m.in. czy jedzenie jest smaczne i świeże. Możesz również zapytać, czy nie ma problemów z dostawą oraz kiedy kurier najczęściej przywozi jedzenie. Pytaj również znajomych. Koledzy z pracy, sąsiedzi, rodzina i przyjaciele – z pewnością ktoś z nich już korzystał z cateringu dietetycznego i będzie mógł wyrazić swoją opinię.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBloki statki, pałace ZUS i inne wesołe wrocławskie historie [FELIETON]
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 8 niezwykłych wydarzeń [22-24.04.22]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.