Weekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [11.03-13.03.22]

0

Dla wielu wrocławian, ostatnie dwa tygodnie były ciężkie. Wszyscy próbują odnaleźć się jakoś w nowej, przerażającej sytuacji. Mieszkańcy na każdym kroku pomagają uchodźcom z Ukrainy, zapewniając im noclegi, organizując zbiórki niezbędnych rzeczy i pożywienia. W najbliższy weekend odbędą się wydarzenia wspierające Ukrainę. Jednak warto zrobić też coś dla siebie oraz swoich najbliższych i trochę odpocząć.

Przygotowaliśmy 8 wydarzeń odbywających się na weekend we Wrocławiu. Pomagamy, jednocześnie spędzając miło czas ze swoimi najbliższymi.

1. Niech Cię oczaruje moda vintage

Trencze, kraciaste marynarki, niezniszczalne jeansy – to jedne z elementów stylu vintage. Dla każdego miłośnika ponadczasowych, unikalnych ubrań – w ten weekend, podczas akcji Vintage & Vinyl Market, będzie można odnaleźć perełkę modową dla siebie z lat 90., 80. oraz 70. W sprzedaży znajdą się również płyty winylowe.

Lokalizacja: Klubokawiarnia Recepcja, ul. Ruska 46a

Czas: 12.03.22 (sobota), od godziny 12:00 do 18:00

Więcej informacji: strona www organizatora

Weekend we Wrocławiu
Fot. fb\Klubokawiarnia Recepcja

2. Dla fanów nowości elektronicznych

Do 13.03 można skorzystać z Mobilnego Centrum Testów. To wymarzone miejsce jest dla wszystkich, którzy chcą przetestować produkty, które dotychczas były w zasięgu ręki tylko w sklepie.

Co możecie przetestować? Dostępne będą do wypróbowania między innymi: iPhone 12, iPhone 13, Samsung Galaxy S22, najnowsze tablety, gimbale czy okulary Bose Frames Soprano. Oprócz testów urządzeń, będziecie mogli podziwiać dzieła z serii KlawiaturArt.

Miejsce: Sztuka na Miejscu, Łaciarska 4

Zobacz więcej informacji na: stronie www wydarzenia

Weekend we Wrocławiu
Fot. fb\Centrum Testów

3. „Solidarni z Ukrainą”

Fundacja Ukraina oraz Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju wraz z zespołami: Neaghi, The Burning Hands oraz Undead Phoenix zapraszają na wyjątkowy koncert. Dochód z biletów przeznaczony zostanie w całości dla uchodźców z Ukrainy. Wydarzenie jest idealną formą spędzenia miło wolnego czasu z bliskimi osobami. To także dobra okazja, aby pomóc Ukrainie i dołożyć coś od siebie.

Lokalizacja: Klub Muzyczny Liverpool, Świdnicka 37

Czas: 11.03.22, godzina 20:00

Cena biletów: 20 zł

Zobacz także informacje dotyczące zespołów oraz więcej szczegółów wydarzenia na: www strona organizatora

Weekend we Wrocławiu
Fot. fb\Neaghi

4. Wiosenne porządki na osiedlu Krzyki – Partynice

Zbliża się wiosna i z tej okazji, mieszkańcy osiedla Krzyki – Partynice mobilizują się do sprzątania. Wrocławianie będą zbierać śmieci w Dolinie Olszówki Krzyckiej (przyszły Park Krzycki) i wzdłuż nasypu kolejowego. Zapewnione będą worki, rękawice, ciepły napój i posiłek dodający sił.

To świetna inicjatywa, w której warto wziąć udział. Zwłaszcza, że po porządkach, nastąpi spotkanie mieszkańców. To okazja, aby siebie nawzajem lepiej poznać.

Czas trwania: 11:00 – 14:00, sobota 12.03.22

Więcej informacji: strona www wydarzenia

Weekend we Wrocławiu
Fot. fb\Rada Osiedla Krzyki-Partynice

5. Make Music Not War

Wielki koncert, który powstał z inicjatywy wrocławskich muzyków. Gwarantowana jest: dobra zabawa, świetny klimat, relaks i najlepsze drinki. Ze sceny odbędą się liczne licytacje, a bar będzie serwował napoje za „co łaska”. A cała kwota zebrana ze sprzedaży biletów trafi w dobre ręce, czyli na pomoc Ukrainie.

Miejsce: Nietota, ul. Kazimierza Wielkiego 50

Czas: 13.03.22, godzina 18:00

Cena biletu: 30 zł

Informacje znajdziecie na: stronie www wydarzenia

Weekend we Wrocławiu
Fot. fb\Nietota, plakat stworzył Maciej Święty

6. Zatrzymaj się i zobacz

Mirosław Machalski stworzył niezwykły projekt fotograficzny. Na zdjęciach uwiecznił mieszkańców ubogich rejonów Azji: Chin, Tajlandii, Wietnamu i Laosu, a także naszego kraju. Zafascynowały go życiowa mądrość i pokora ludzi.

Na wystawie ujrzycie zdjęcia zwykłych z pozoru ludzi, którzy są zajęci swoimi codziennymi obowiązkami. Autor uchwycił ich jednak w niemalże poetycki sposób. Odczuwa się, jakby los tych ludzi, był także naszym losem. Nagle rzeczywistość przestaje być nudna i monotonna. Staje się sztuką!

Wystawa jest czynna od 11.03.22 do 03.04.22.

Miejsce: Centrum Kultury Zamek, 1 piętro

Spotkanie z Mirosławem Michalskim odbędzie się już w ten weekend – 12.03.22 o godzinie 17:00

Zobacz więcej informacji: tutaj

Weekend we Wrocławiu
Fot. Centrum Kultury Zamek Wrocław

7. Wrocławska Gra Miejska dla całej rodziny

Na weekend każdemu przyda się trochę dobrej zabawy i radości. Dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia w wieku 10-15 lat, przygotowana została świetna miejska zabawa.

Dzieci otrzymają karty pracy i za ich pomocą mają rozwiązać zagadki kryjące się na Rynku. Dla wytrwałych przewidziana jest nagroda! Obowiązują zapisy na stronie organizatora.

Miejsce: Mała Iglica na placu Solnym

Czas: niedziela (13.03.22), godzina 13:00

Fot. Biuro Turystyczne Wrocławianka

8. Koncert ZielonoMi: 25 Pieśni Agnieszki Osieckiej

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich w krainę twórczości jednej z najwybitniejszych, polskich poetek i tekściarek – Agnieszki Osieckiej! Artyści w ten weekend chcą oddać hołd w dniu 25 rocznicy śmierci Polki.

Zaprezentują się wspaniałe artystki Sceny pod Regałem. W repertuarze pojawią się takie przeboje jak: Niech żyje Bal, Małgośka, Nie ma jak pompa, Dziś prawdziwych cyganów już nie ma, Wielka Woda, Od nocy do nocy, Okularnicy, Miasteczko Cud.

W przerwie koncertu zorganizowana będzie specjalna licytacja, której dochód przeznaczony zostanie na konto Fundacji Ukraina. Do wylicytowania będą między innymi: książka kabaretu HRABI, płyta DVD zespołu RAZ DWA TRZY z autografami, obraz Piotra „Stapy” Stapińskiego, piłka Gwardii Wrocław z autografami, płyty i książki Pani Ewy Gil-Kołakowskiej oraz bony, vouchery i wejściówki.

Miejsce: Sala Balowa restauracji Dwór Polski, Rynek 5

Czas: 12.03.22, o godzinie 20:00

Cena biletów: 40 zł/50 zł

Fot. fb\Scena pod Regałem

Zobacz także: Wrocławianie niosą pomoc uchodźcom – zjednoczeni jak nigdy [OD REDAKCJI]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień z książkami w CH Korona
Następny artykułTa historia porusza serca. Ukrainiec niósł swojego chorego psa na plecach 15 km do polskiej granicy