Dzień z książkami w CH Korona

0

Możliwość wypożyczenia książek i założenia karty bibliotecznej, warsztaty robienia zakładek oraz akcja bookcrossingowa, która pozwoli na wymianę lektur z innymi pasjonatami czytania – tak w Centrum Korona zapowiada się najbliższa sobota.

To również okazja, by wesprzeć zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza.

Już w sobotę 12 marca w CH Korona odbędzie się wielka akcja czytelnicza. Wydarzenie ma na celu rozbudzenie w odbiorcach czytelniczej pasji. Organizatorzy udowodnią,  że pasjonującej lektury nie trzeba szukać daleko, a wypożyczanie książek oraz bookcrossing to ekologiczne i oszczędne sposoby na dostęp do różnorodnej literatury. To także szansa na przypomnienie sobie, że książki są nie tylko źródłem wiedzy, ale także doskonałej rozrywki.

Wypożyczanie książek w Centrum będzie możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza. Stanowi to ogromne ułatwienie dla klientów, którzy będą mogli również założyć na miejscu kartę biblioteczną. Natomiast zwrot książek będzie możliwy wyłącznie w bibliotece.

Bezpłatna wymiana książek pomiędzy czytelnikami będzie możliwa dzięki usłudze bookcrossingu.

Polega ona na tym, że każdy może przynieść do Centrum książki w dobrym stanie, a w zamian odebrać inną. To szansa na odświeżenie domowych zbiorów i oddanie książek, które nie są już potrzebne. Poza wymianą można też po prostu oddać niezniszczone nowe i używane książki, które następnie wzbogacą księgozbiór Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza.

Tego dnia nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. W godz. 11.00-19.00 na najmłodszych czekać będą kolorowanki, malowanie buziek oraz twórcze warsztaty, podczas których animatorzy pokażą, jak w prosty sposób wykonać autorskie zakładki do książek.

To doskonała okazja, by potrenować swoje manualne zdolności. Dodatkowo w trakcie wydarzenia dzieci będą miały okazję spotkać Mądrą Sowę – przyjazną maskotkę, która zachęci je do częstszego sięgania po książki.

mat. prasowy CH Korona

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławianie niosą pomoc uchodźcom – zjednoczeni jak nigdy [OD REDAKCJI]
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [11.03-13.03.22]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.