Ta historia porusza serca. Ukrainiec niósł swojego chorego psa na plecach 15 km do polskiej granicy

0
fot. fb/medicalpoland

Wojna niesie za sobą wiele ciężkich i poruszających historii. Obywatele Ukrainy szukający schronienia w Polsce muszą zostawić za sobą całe swoje życie, dobytek i bliskich. Czasem ratując siebie i bliskich muszą opuścić również towarzyszące im zwierzęta. 

Są jednak tacy, dla których pies lub kot jest i zawsze będzie częścią rodziny. Nie wyobrażają więc sobie, by mogli je zostawić i prawdopodobnie więcej nie zobaczyć.

Tak też było w przypadku mieszkańca Ukrainy, który dzielnie niósł swojego psa na plecach 15 km do polskiej granicy – nie mógł go zostawić.

fot. fb/medicalpoland

Historię mężczyzny opisała na swoim profilu w mediach społecznościowych firma Medical Poland.

,,Kiedy zobaczyliśmy tego człowieka z psem, musieliśmy po prostu mu pomóc. Razem z Medical Poland Health zabezpieczyliśmy dla pana nocleg i jedzenie, a pies został przetransportowany do Uniwersytetu Przyrodniczego, aby otrzymać pełną opiekę medyczną przez niesamowitych lekarzy weterynarii we Wrocławiu.”

Wsparcia udzielił również zaprzyjaźniony sklep zoologiczny.

fot. fb/medicalpoland

Trzymamy kciuki, żeby piesek wrócił do pełni sił i mógł otrzymać bezpieczne schronienie wraz ze swoim opiekunem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [11.03-13.03.22]
Następny artykułWieczór Polsko-Ukraiński w Operze Wrocławskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.