Weekend we Wrocławiu: 8 atrakcyjnych wydarzeń [18-20.03.22]

0

Na weekend zostawiamy całą masę rzeczy do zrobienia: pranie, sprzątanie, wynoszenie śmieci. I wiemy, że nic samo się nie zrobi, mimo to, jedyne czego pragniemy, to odpoczynku i chwili dla siebie. Ładna pogoda zachęca do tego, aby wyjść z domu i spędzić kreatywnie czas na mieście. Podczas tych kilku dni wolnego, można skorzystać z wielu ciekawych wydarzeń odbywających się we Wrocławiu. Naszych gości z Ukrainy serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia, które pomogą im trochę zaadaptować się w nowej sytuacji.

Przygotowaliśmy 8 atrakcyjnych wydarzeń na zbliżający się weekend we Wrocławiu. Otoczmy się dobrą atmosferą zbliżającej się wiosny. Wrocławianie przygotowali także specjalne wydarzenia dla osób z Ukrainy, aby pomóc im w przetrwać ten ciężki czas.

1. Dla smakoszy!

Na weekend startuje Wrocławski Festiwal Food Trucków. Podczas dwóch dni, Plac Nowy Targ stanie się rajem i ucztą dla wrocławian. Z całej Polski zjadą się Food Trucki, z wybitnymi szefami kuchni.

Będziecie mogli spróbować: burgerów pastrami, bałkańskiego burgera ze 100% wołowiny, oscypki owcze, podpłomyki, makaron ryżowy Pad thai, portugalskie babeczki i pierożki na słono/słodko i wiele innych smakołyków.

Podczas tego wydarzenia – EKOSTRAŻ – będzie zbierać dary dla zwierząt z Ukrainy! Każda pomoc jest na wagę złota. Co jest najbardziej potrzebne: dobrej jakości mokra karma w puszkach, kuwety, łopatki, żwirek, podkłady higieniczne 60×90, probiotyki, preparaty na odporność oraz na uspokojenie, jak Zylkene czy Adaptil. Nie przynosić: suchej karmy i tej „marketowej”, transporterów i klatek. Potrzebne rzeczy będą zbierane od godziny 12:00-17:00, w oba dni wydarzenia.

Lokalizacja i czas: Plac Nowy Targ, w dniach 19-20.03., od godziny 12:00-22:00

Zobacz więcej informacji o tym, jakie dania będą serwowane: tutaj

Weekend we Wrocławiu, 18-20.03.
Fot. fb\Food & Event

2. Plac Nowy Targ – weekend rzemiosła

Uwielbiamy zjeść coś pysznego i wyjątkowego. Jednak Food Trucki to nie jest jedyna atrakcja, która się odbędzie w tym miejscu. Na wrocławian będą czekać rzemieślnicy z całego kraju, którzy chcą podzielić się swoją pracą.

Na stanowiskach będą wystawione rękodzieła, piękna biżuteria, świece sojowe, zabawki, zegary, makramy, maskotki wykonane na szydełku, niepowtarzalne ręcznie robione torebki.

Wydarzenie odbędzie się również na Placu Nowy Targ, w dniach 19-20 marca, od godziny 12:00-22:00.

Weekend we Wrocławiu: 18-20.03
Fot. fb\Food & Event

3. Nauka języka polskiego od podstaw dla osób z Ukrainy

Od 18.03.2022 we Wrocławskim Klubie Formaty organizowany jest kurs języka polskiego od podstaw dla osób, które przyjechały po 20.02 do Wrocławia.

Zajęcia odbywają się w piątki, od godziny 18:00 do 19:00. Na kursie będzie można poznać najważniejsze zwroty w języku polskim, które umożliwią komunikację i ułatwią znalezienie pracy. Wszystkie niezbędne materiały do nauki zostaną zapewnione.

Zapisy: telefon 662 441 001, E-Mail: m.bober@wkformaty.pl.

Więcej informacji: na stronie www wydarzenia

4. Powitaj wiosnę długim spacerem!

Biuro przewodnickie „Wrocman” zaprasza 19 marca o godzinie 11:00 na spacer relaksacyjno-sentymentalny po Promenadzie Staromiejskiej. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznają się z historią dawnych fortyfikacji miejskich oraz atrakcjami niedawno odtworzonej promenady. Czas trwania wycieczki to 3 godziny. To wydarzenie jest świetne dla każdego, kto chciałby poznać bliżej Wrocław, a przy okazji odpocząć.

Spacer rozpocznie się od fontanny Alegorii Walki Zwycięstwa na placu Jana Pawła II, o 10:55.

Koszt wycieczki: 35 zł/os.

Chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy zgłosić mailowo do piątku – 18.03. Zobacz więcej informacji na stronie wydarzenia – tutaj.

Pisaliśmy o najpiękniejszych miejscach na wiosenny spacer. Sprawdź, gdzie jeszcze można ciekawie spędzić czas we Wrocławiu.

Weekend we Wrocławiu
Fot. fb/Przewodnik po Wrocławiu Wrocman

5. Zajęcia plastyczne dla dzieci z Ukrainy

Centrum Technologii Audiowizualnych wraz ze studentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych serdecznie zapraszają dzieci z Ukrainy na bezpłatne zajęcia plastyczne.

Celem zajęć jest oderwanie najmłodszych od ciężaru ostatnich dni oraz stworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni, w której będą mogli komfortowo zagłębić się w procesie twórczym.

Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku szkolnym ( 6-12 lat) w piątek (18.03) w godzinach 11:00 – 14:00. Grafik na przyszyły tydzień jest w trakcie przygotowywania. Bądźcie na bieżąco i odwiedźcie stronę organizatora wydarzenia.

Miejsce: Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1

Fot. fb/Centrum Technologii Audiowizualnych

6. Poranek familijny. Koncert piosenek Disneya

Organizatorzy zapraszają na koncert znanych piosenek Disneya. W repertuarze znajdą się piosenki z takich filmów animowanych jak: Pocahontas, Kraina Lodu, Król Lew, Vaiana i wiele innych. Koncert poprowadzi Ola Turoń.

Wystąpią: Aleksandra Turoń (wokal), Tomasz Jędrzejewski (pianino) oraz Hubert Radoszko (gitara).

Koncert odbędzie się we Wrocławskim Klubie Formaty, w sobotę (19.03.) o godzinie 11:00. Koszt biletów zaczyna się od 20 zł.

Zobacz szczegóły na stronie organizatora wydarzenia.

Fot. fb/Wrocławski Klub Formaty

7. Realna pomoc dla Ukrainy

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na cykliczne pokazy filmowe, z których całkowity dochód będzie przekazywany do Fundacji Ukraina.

Kino dla Ukrainy to również bezpłatne seanse bajek i animacji z ukraińskim dubbingiem dedykowane najmłodszym widzom.

W programie znalazły się: Złe Drogi – tegoroczny ukraiński kandydat do Oscara, dokument Moja Wojna opowiadający o trzech kobietach walczących na froncie, U311 Czerkasy: oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą oraz bajka Nasze Magiczne Encanto. A 20 marca o godzinie 11:00 można obejrzeć animowany film „Luca”, o dorastaniu dwójki przyjaciół, którzy skrywają pewną tajemnicę o swoim pochodzeniu.

Zobacz więcej: tutaj

Weekend we Wrocławiu
Fot. Kino Nowe Horyzonty

8. Śladami krasnoludków i wrocławskich legend – dla dzieci z Ukrainy

19 marca o godzinie 10:00 organizatorzy zapraszają dzieci z Ukrainy na bezpłatną wycieczkę szlakiem wrocławskich, słynnych krasnoludków.

Miejsce spotkania uczestników: obok Infopunktu Barbara na skrzyżowaniu ulic Świdnicka i Kazimierza Wielkiego.

Czytaj także: We Wrocławiu otwarto niezwykle aktualną wystawę „Wysiedlenie” wybitnego artysty Leona Tarasewicza

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGitarowy Rekord Świata ogłasza ogólnopolski casting na gitarową osobowość. Przesłuchania już 2 kwietnia we Wrocławiu!
Następny artykułGdzie wypożyczyć bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny na Dolnym Śląsku? [20 miejsc! SPRAWDŹ]