We Wrocławiu seniorzy w wieku 90+ korzystają z bezpłatnych usług – fryzjer, sprzątanie, naprawy domowe i inne

0

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora to innowacyjny projekt, który zapewnia wrocławianom w wieku 90+ (w tym między innymi kombatantom, weteranom, osobom represjonowanym mającym 90 lat i więcej) promocyjne oferty przygotowane przez Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, a także możliwość korzystania z bezpłatnych usług np. takich jak: strzyżenie, manicure, pedicure, kontrola wzroku, słuchu, sprzątanie, prasowanie, naprawy domowe.  

 Uczestnictwo w projekcie Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora wspiera osoby w wieku powyżej 90 lat w zaspokajaniu ich potrzeb psychofizycznych, społecznych oraz opiekuńczych. Ma służyć szeroko rozumianej poprawie jakości i komfortu życia najstarszych mieszkańców Wrocławia.

 OFERTA USŁUG DLA OSÓB STARSZYCH 90+

– bezpłatna usługa strzyżenia i uczesania z dojazdem do domu (1 raz na 3 miesiące)
– bezpłatna usługa pedicure podologiczny + manicure z dojazdem do domu (1 raz na 3 miesiące)
– bezpłatna usługa – pakiet wzrok i słuch z dojazdem do domu. Optometrysta: kontrola wzroku, w tym zaćmy, kontrola ciśnienia oczu, wykonanie dwóch par okularów raz w roku (do czytania lub chodzenia). Audiolog: kontrola słuchu, serwis używanego aparatu, wymiana baterii w aparacie, wypożyczenie do domu na 1 tydzień nowego aparatu;

– bezpłatna usługa sprzątania, prania i prasowania – mieszkania do 50 m kw. i do 120 m kw. (1 raz w roku), czyli: kompleksowe sprzątanie wraz z myciem lodówki, piekarnika; wycieranie kurzu, mycie podłóg, odkurzanie; mycie okien – do 2 sztuk jednorazowo; prasowanie rzeczy osobistych – do 1 godziny; pranie koców, pledów, zasłon, firan – odbiór i przywiezienie do 3 dni roboczych; środki czystości zapewnia senior;

– bezpłatna naprawa drobnych usterek w mieszkaniu (2 razy w roku), obejmuje naprawy niewymagające specjalistycznej wiedzy, uprawnień, dużych nakładów finansowych, natychmiastowej interwencji, usługi nie są świadczone w ramach innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową.

Naprawa: kranów, wężyków, głowic, parlatorów, wylewek, spłuczek, zaworów, wężyków w toalecie, zawiasów, zamków, klamek, zasuwek na drzwiach, gniazdek, włączników świateł, prowadnic, uchwytów szuflad, żarówek, muszli klozetowej, rolet okiennych (nie metalowych, nie antywłamaniowych).

Wymiana: kranów, wężyków, głowic, parlatorów, wylewek, syfonów, spłuczek, zaworów, wężyków w toalecie, zawiasów, zamków, klamek, zasuwek w drzwiach, gniazdek, włączników świateł, prowadnic, uchwytów, żarówek, deski sedesowej, słuchawek, węży prysznicowych, wtyczek w kablach od lamp

Uszczelnienie: kranów, wężyków, głowic, parlatorów, wylewek, syfonów, okien, drzwi.
Inne: czyszczenie syfonów, nasmarowanie zawiasów, zamków, przykręcenie gniazdek, włączników świateł, wiercenie w betonie w celu zawieszeni obrazów, karniszy, zakładanie rolet okiennych( nie metalowe, nie antywłamaniowe), podłączenie pralki (ale nie naprawa).

– bezpłatna naprawa protezy zębowej * w przygotowaniu
– akompaniator seniora: młodzież w wieku 16+ (wolontariusze) będzie odwiedzać seniorów w domu/mieszkaniu, w celu wspólnego spędzenia czasu: rozmowy, czytanie książek, oglądanie fotografii, słuchanie muzyki, wspólna gra planszowa itp. (odwiedziny 1 raz w tygodniu, ok. 2-3 godziny każde spotkanie);
– bezpłatne wypożyczenie i dostarczenie do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej (1 raz na miesiąc). Zapotrzebowanie na wypożyczenie książek należy zgłosić telefonicznie do kierownika filii MBP znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania. Lista filii dostępna na www.biblioteka.wroc.pl

NOWOŚCIĄ w ramach Szmaragdowej Karty jest usługa „Złota Rączka” . To drobne usługi naprawcze i techniczne wykonywane w domu seniora, w granicach administracyjnych Wrocławia.

W skład usługi wchodzą naprawy niewymagające specjalistycznej wiedzy oraz specjalistycznych uprawnień (elektrycznych, gazowych, hydraulicznych); naprawy niewymagające dużych nakładów finansowych na zakup materiałów; naprawy, które nie są świadczone w ramach innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową, administracją itd. oraz naprawy niewymagające natychmiastowej interwencji.

Przykładowe usługi wchodzące w zakres „Złotej Rączki”:
– naprawa, wymiana, uszczelnienie kranów, wężyków, głowic, perlatorów, wylewek;
– czyszczenie, wymiana, uszczelnienie syfonów;
– naprawa, wymiana spłuczek, zaworów, wężyków w toalecie;
– naprawa, nasmarowanie, wymiana zawiasów lub zamków w szafach;
– naprawa, wymiana zamków, klamek, zasuwek w drzwiach;
– uszczelnienie okien, drzwi;
– przykręcenie, wymiana, naprawa gniazdek, włączników świateł;
– naprawa, wymiana prowadnic, uchwytów szuflad;
– wiercenie w betonie, w celu zawieszenia obrazków, karniszy;
– naprawa, wieszanie, wymiana żarówek w lampach;
– wymiana deski sedesowej, przykręcenie muszli klozetowej do podłogi;
– zakładanie, naprawa rolet okiennych (nie dotyczy rolet metalowych
lub antywłamaniowych);
– wymiana słuchawek, węży prysznicowych;
– wymiana zamków w skrzynkach na listy;
– wymiana wtyczek w kablach od lamp;
– podłączenie pralki (usługa nie obejmuje naprawy pralki).


Uwaga – koszt potrzebnych materiałów do usługi „Złota Rączka” ponosi senior.

JAK WYROBIĆ SZMARAGDOWĄ WROCŁAWSKĄ KARTĘ SENIORA?

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia mający 90 lat i więcej.
Aby przystąpić do programu Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście z dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego (lub do pokoju nr 15). Kartę może również wyrobić osoba pisemnie przez Seniora upoważniona (wzór upoważnienia dostępny na stronie).

Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić od poniedziałku
do piątku w godz. 09:00- 15:00.

Rejestracja uczestników programu następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po zarejestrowaniu otrzymują Państwo imienną Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do korzystania z bezpłatnych ofert przygotowanych przez partnerów programu, m.in. z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji. Oferty partnerów są aktualizowane na stronie internetowej www.seniorzy.wroclaw.pl oraz dostępne do wglądu w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWybraliście najlepszego burgera we Wrocławiu! [WYNIKI WROCŁAWSKIEJ BITWY KULINARNEJ]
Następny artykułWeekend w okolicy Wrocławia: Kąty Wrocławskie – przyroda, zabytki i lokalne wino!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.