Wybraliście najlepszego burgera we Wrocławiu! [WYNIKI WROCŁAWSKIEJ BITWY KULINARNEJ]

0

Kolejna edycja Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej już za nami! Wydarzenie odbyło się w dniach 12-19 września 2019 w kilkunastu restauracjach we Wrocławiu. W bitwie mógł wziąć udział każdy lokal gastronomiczny we Wrocławiu. Jedynym warunkiem było serwowanie w lokalu burgerów. Która restauracja wygrała? Gdzie w naszym mieście zjecie najlepszego burgera z mięsem, a gdzie w wersji wege? Poznajcie wyniki bitwy.

O tytuł najlepszego burgera we Wrocławiu walczyło 12 restauracji. Każda z nich wystawiła do bitwy swoich zawodników. Do wyboru było kilkadziesiąt potraw spośród których wybraliście te najlepsze. Decydował smak i oryginalność.

Oto wyniki drugiej edycji Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej. Tytuł „Najlepszy burger mięsny” otrzymali:

I Miejsce za burger FATQueen SZAMAni

Szamani tworzyli ciekawą alternatywę dla burgera. Specjalizują się w szarpanej wieprzowinie i wołowinie, a dodatki które stosują są zawsze świeże i specjalnie wyselekcjonowane. W ich menu każdy znajdzie coś dla siebie.

Adres: ul. Ofiar Oświęcimskich 19,  Wrocław
Menu na Runch: runch.pl/szamani


II Miejsce za Italian Burger American Dream Restaurant & SportsBar

American Dream Restaurant & SportsBar to lokal z amerykańskim klimatem. Serwowane są tu pyszne burgery ze 100% wołowiny z sosami, wszystko robione jest na miejscu według własnych receptur.

Adres: ul. Drukarska 32, WrocławIII Miejsce za burger Pastrami Steak N’ Roll

W Steak N’ Roll znajdziecie prawdziwą sezonowaną wołowinę na mokro i sucho w postaci steków i świetne koktajle na niszowych alkoholach. Całość wkomponowana w ciekawe wnętrze stylizowane na warsztat z postnowojorskim klimatem.

Adres: Rynek 44, Wrocław

Tytuł Najlepszy burger VEGE” otrzymali:

I Miejsce za 100% roślinny Burger Super…Meksykański Mihiderka

Bułki inspirowane brioszkami pieką sami. Do każdego z burgerów pakują nie tylko kotlety i własnego wyrobu sosy, ale też pikle oraz masę witamin w postaci świeżych warzyw.

Adres: Mihiderka, pl. Dominikański
Adres: Mihiderka, Arkady Wrocławskie

II Miejsce za Burger z Soczewicą FitBack Food & Family

W FitBack Food & Family  kucharz zaspokoi twój głód, a obsługa zadba byś poczuł się jak u siebie. Wszystko tworzone jest zgodnie z hasłem Good Food Good Day!

Adres: Solskiego 4/5, Wrocław

III Miejsce za Twój Burger FALLA Wrocław

FALLA Wrocław to restauracja z nowoczesną kuchnią roślinną z elementami Bliskiego Wschodu, działająca zgodnie z zasadami slow food. To świeże lokalne produkty, wzbogacone nutą orientalnych przypraw, odważne autorskie kompozycje smaków oraz eksplozja kolorów na talerzu, a przede wszystkim szczera miłość do jedzenia!

Adres: ul. Stawowa 4

Specjalne wyróżnienia za uzyskanie wysokich ocen i bardzo dobrych komentarzy trafiły do restauracji:
Bistro 8 1/2 – włoska kuchnia w filmowym stylu,
Kofuku,
Ahimsa Vegan Restaurant (Menu na Runch: runch.pl/ahimsa-vegan-restaurant)

Dodatkowo rekomendację zdobyła restauracja Dobra Karma (Menu na Runch: runch.pl/dobra-karma)

Aktualne menu restauracji dostępne było podczas wydarzenia w serwisie Runch. Łącznie zebrano kilkaset ocen. Tak duża frekwencja cieszy organizatorów wydarzenia portal  Kocham Wrocław oraz serwis Runch  i restauratorów, którzy przyłączyli się do zabawy i zdrowej rywalizacji. W planach są już kolejne edycje i nowe potrawy.

Organizatorzy dziękują wszystkim najedzonym uczestnikom i restauracjom, które dały z siebie wiele dobrej energii i smaku!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTrójkąt Detali Licznych [KONKURS FOTOGRAFICZNY]
Następny artykułWe Wrocławiu seniorzy w wieku 90+ korzystają z bezpłatnych usług – fryzjer, sprzątanie, naprawy domowe i inne
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.