We Wrocławiu rusza wystawa fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej [TERMIN, BILETY]

0
fot. Materiały Organizatora, wystawa w Berlinie

Pierwsza w Polsce wystawa fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej zaprezentowana zostanie we Wrocławiu, na Ostrowie Tumskim, w Kolegiacie pw. św. Krzyża. Po Berlinie, Nowym Jorku, Montrealu, Wiedniu, Dallas i Szanghaju – teraz czas na Stolicę Dolnego Śląska.

Tylko garstka ludzi nie zna słynnego fresku Michała Anioła “Stworzenie Adama” – przedstawienie obu wyciągniętych palców wskazujących, które najwyraźniej stykają się chwilę później. Kompozycja symbolizuje początek człowieka, tchnięcie duszy w Adama przez Boga. Jest to dość szczególna część ściennych i sufitowych fresków w Kaplicy Sykstyńskiej, której Michał Anioł Buonarroti zapewnił światowej klasy sławę i reputację.

Zobacz z bliska arcydzieła mistrza!

Podczas gdy odwiedzający Watykańskie muzea i inne budynki w Rzymie mogą podziwiać freski tylko z odległości, “Kaplica Sykstyńska Michała Anioła. Wystawa” pozwala, w formie reprodukcji, na bardzo bliski widok na te arcydzieła. Celem wystawy jest oferowanie możliwości zanurzenia się w mistrzowskich dziełach celem bliskiego spotkania z Michałem Aniołem i jego myślami, aby rozumieć znakomite efekty, które zostały osiągnięte w tym miejscu. Wymaga to bliskości obrazów oraz czasu na obejrzenie malunków. Podczas głównego sezonu – w Rzymie jest ponad 20,000 odwiedzających dziennie, tak więc niemożliwym jest nacieszyć się jedną z najwspanialszych Kaplic na świecie.

fot. Materiały Organizatora, wystawa w Berlinie

Wspaniałość oryginalnie lśniących kolorów niemal zniknęła. Dzięki szczegółowym pracom odnawiającym w latach 1980-1990 kolory ponownie odzyskały swoje bogactwo na ściennych i sufitowych freskach. Wystawa pozwala nam na bliższe sąsiedztwo, w obrębie kilku centymetrów od odrestaurowanych, monumentalnych dzieł – w przeciwieństwie do powszechnych 20 metrów od sufitu.

fot. Materiały Organizatora, wystawa w Berlinie

„Kaplica Sykstyńska Michała Anioła. Wystawa” jest niezależną formą sztuki i sprawia, że jego dzieła są dostrzegalne z kompletnie nowej perspektywy. Michał Anioł wykazał swój ogromny talent malarski w Kaplicy Sykstyńskiej, na całkowitej powierzchni blisko 700m2. Jego gęsto zaludnione kompozycje opowiadają o wydarzeniach Starego i Nowego Testamentu, od Genezy aż do “Sądu Ostatecznego”.

Miejsce wystawy:
Kolegiata Świętego Krzyża Plac Kościelny,
50-329 WrocławCzas trwania wystawy:
od 27 kwietnia 2019 do 29 września 2019

Godziny otwarcia:
NIEDZIELA – CZWARTEK 10:00-20:00

KASA I WEJŚCIE NA WYSTAWĘ 10:00-19:00

PIĄTEK – SOBOTA 10:00-21:00
KASA I WEJŚCIE NA WYSTAWĘ 10:00-20:00

fot. Materiały Organizatora, wystawa w Berlinie

BILETY

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na plażę we Wrocławiu? TOP 5 wrocławskich Beach Barów [MAPA]
Następny artykułWyrusz w podróż pociągiem pełnym roślin – Zielony Wagon na Dolnym Śląsku!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.