We Wrocławiu powstanie krasnal Grahama Mastertona – autora horrorów!

0

W pierwszym tygodniu sierpnia stolicę Dolnego Śląska obejmie we władanie niezwykle popularny w kraju nad Wisłą brytyjski autor horrorów. Sierpień upłynie pod znakiem Grahama Mastertona.

Masterton weźmie m.in. udział w pokazie filmu „Manitou” w Kinie Nowe Horyzonty, a także odsłoni swojego własnego wrocławskiego krasnala!

Brytyjski pisarz tradycyjnie już spotka się ze swoimi wielbicielami w wybranych bibliotekach Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem na jego trasie znajdą się następujące przystanki:

  • Wiązów (wtorek 3 sierpnia, godz. 17.00),
  • Prusice (czwartek 5 sierpnia, godz. 17.00),
  • Malczyce (piątek 6 sierpnia, godz. 17.00).

Podczas pobytu we Wrocławiu Masterton będzie również pilnie pracował nad pewnym tajemniczym projektem filmowym, realizowanym wspólnie z wrocławskim pisarzem, dziennikarzem oraz wykładowcą akademickim, Łukaszem Śmiglem. Szczegóły muszą, póki co pozostać zakryte, ale możemy się spodziewać kolejnych przerażających historii z miasta nad Odrą, bo warto wspomnieć, że Masterton jest już autorem dwóch opowiadań, których akcja rozgrywa się tutaj – „The Red Butcher of Wrocław” oraz „A Portrait of Kasia”.

I wreszcie wisienka na torcie. W sobotę 7 sierpnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 18.30 rozpocznie się pokaz filmu „Manitou”, zrealizowanego na podstawie najsłynniejszej powieści pisarza, z udziałem m.in. Tony’ego Curtisa. Po pokazie Masterton odpowie na pytania widzów. Bilety na to wydarzenie można już zakupić na stronie kinonh.pl, a każdy z widzów obdarowany zostanie pamiątkowym, wyjątkowym prezentem.

Pokaz poprzedzony zostanie uroczystością, która na dobre (i dosłownie) zacementuje związek pisarza z Wrocławiem. O godzinie 18.00 przed Art Hotelem (ul. Kiełbaśnicza 20) Masterton odsłoni własnego i całkiem przerażającego krasnala, który z jednej strony świetnie wpisze się w zdominowany przez te stworki wrocławski krajobraz, z drugiej zaś zdecydowanie będzie się z ich rzeszy wyróżniał.

Do Wrocławia przyjedzie także Joanna Opiat-Bojarska, by wesprzeć Mastertona w piątej już edycji jego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów. Poznańska pisarka pełni w konkursie rolę jurorki i dokonuje selekcji opowiadań, które są następnie tłumaczone na angielski, by Masterton mógł wybrać zwycięzców. W dotychczasowych czterech edycjach pensjonariusze polskich zakładów penitencjarnych nadesłali ponad 400 opowiadań. Opiat-Bojarska gościnnie pojawi się także na spotkaniu w Wiązowie.

Warto śledzić fanpage Rozczytanej Aglomeracji na Facebooku, gdzie ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Wrocławia na pokaz filmu, będą mieli okazję wygrać upamiętniające go upominki.

Organizatorem wizyty Grahama Mastertona jest Aglomeracja Wrocławska, prowadząca program Rozczytana Aglomeracja.

Partnerami wydarzenia są: Gmina Wrocław, Wrocławski Dom Literatury, Kino Nowe Horyzonty, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Albatros oraz Art Hotel Wrocław.

mat. prasowy UMWr

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy Wrocławski Solpol trafi do rozbiórki? [ZNAMY DECYZJĘ]
Następny artykułPolicja zabezpieczy SZCZEPCIObus? Antyszczepionkowcy zniszczyli wiatę autobusu