Policja zabezpieczy SZCZEPCIObus? Antyszczepionkowcy zniszczyli wiatę autobusu

0

Przejawy agresji antyszczepionkowców również we Wrocławiu. Wiata przystanku i mur kościelny, przy którym w niedzielę stanął mobilny punkt szczepień, zostały oszpecone nienawistnymi hasłami. Szef MPK, Krzysztof Balawejder, zwrócił się o cykliczną obecność prewencyjną policji i straży miejskiej tam, gdzie stanie SZCZEPCIObus.

To nie pierwsze takie przejawy agresji. Jeszcze w lipcu w miejscach szczepień mobilnego punktu pojawiały się pojedyncze osoby, które rzucały w stronę lekarzy nienawistne hasła. Na szczęście nie doszło wtedy do agresji fizycznej.

Wsparcie służb i nagroda pieniężna

Prezes spółki zwrócił się do komendantów Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Straży Miejskiej Wrocław o cykliczną obecność prewencyjną SZCZEPCIObusa. Ma to zapobiec ewentualnym aktom agresji, do których doszło ostatnio na terenie innych punktów szczepień w Polsce.

Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw COVID-19 – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Deklaruję, że każdy taki wybryk będzie automatycznie przedłużał służbę SZCZEPCIObusa o kolejne dwa dni. To około 300 zaszczepionych extra. Osobie, która wskaże sprawców tego czynu, przekażę nagrodę 4000 złotych ze środków własnych – dodaje.

Aktualny harmonogram autobusu-mobilnego punktu szczepień:

4 sierpnia – środa

  • 9:00 – 12:30 Psie Pole – ryneczek
  • 13:00 – 17:00 Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Swojczyckiej 118

5 sierpnia – czwartek

  • 12:00 – 20:00 Aleja Bielany

7 sierpnia – sobota

  • 10:00 – 18:00 Hydropolip

8 sierpnia – niedziela

  • 9:00 – 12:30 Kościół pw. Odkupiciela Świata przy ulicy Macedońskiej 2
  • 13:00 – 16:00 Rzymskokatolicka parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu – Ołtaszynie przy ulicy Pszczelarskiej 10

Co mam zrobić jeśli chcę zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy, że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

mat. prasowy MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstanie krasnal Grahama Mastertona – autora horrorów!
Następny artykułRuchome murale pojawią się na wrocławskich kamienicach! [CO, GDZIE, KIEDY]