We Wrocławiu powstaje nowa automatyczna myjnia tramwajowa!

0
fot. MPK Wrocław

Już w tym roku w zajezdni nr IV ma powstać najnowocześniejsza myjnia tramwajowa we Wrocławiu. 

Do tej pory mycie jednego tramwaju trwało około godzinę i wymagało zaangażowania co najmniej dwóch osób. Teraz wszystko ma się odbywać automatycznie i ekologicznie. – zaznacza Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK Wrocław.

Nowoczesna myjnia stanie w hali naprawczej wagonów, w której obecnie myte są tramwaje. Będzie to tzw. „myjnia przejazdowa”, czyli działająca na takiej zasadzie, że to pojazd jedzie, a szczotki szorują go ze wszystkich stron. Myjnia będzie czynna głównie w nocy, ale w ciągu dnia będą mogły z niej korzystać również tramwaje, które przechodzą przeglądy.

Teraz umycie jednego pojazdu to będzie kwestia kilku minut.

Oznacza to, że będziemy mogli umyć codziennie więcej tramwajów. Myjnia pozwoli nam również szorować je dokładniej niż do tej pory co, na pewno, umili podróżowanie naszym pasażerom.

Myjnia jest również bardzo ekologiczną inwestycją. Jak mówi Agnieszka Korzeniowska – Będzie ona wyposażona w zamknięty system obiegu wody. Oznacza to, że woda, która zostanie wykorzystana do umycia jednego tramwaju, będzie oczyszczana i wykorzystywana później do umycia innego pojazdu.

 Z nowoczesnej myjni będą korzystać nie tylko pojazdy z zajezdni nr IV, ale także te z innych obiektów. Oznacza to, że będziemy mieli we Wrocławiu 240 czystszych tramwajów.

Podobna myjnia automatyczna stoi od prawie czterech lat na zajezdni autobusowej MPK, w której czyszczone są wrocławskie autobusy.

MPK planuje, żeby pierwszy tramwaj został umyty w nowej myjni już jesienią tego roku. Obecnie trwają negocjacje warunków umowy. Inwestycja wyniesie MPK 2 690 502,00 zł.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRozsmakuj się w pięknie w Art Restauracji [POLECAMY]
Następny artykułNowy Krasnal zamieszkał we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo