Butiki Cyrkularne to sieć second handów związana z marką Ubrania do Oddania i portalem fundraisingowym o tej samej nazwie. Celem Ubrania do Oddania jest wprowadzanie ubrań używanych do drugiego obiegu i promowanie zrównoważonej mody.

Pierwszy sklep został otwarty w 2021 roku i był to zaledwie początek – obecnie sieć liczy 8 sklepów, które znajdują się w pięciu największych miastach polskich. Możecie je znaleźć w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy i Wrocławiu. Do tej pory Butiki otwierano w galeriach handlowych. Najnowszy punkt na cyrkularnej mapie to pierwsza lokalizacja wolnostojąca, która może jednocześnie pochwalić się największą w sieci powierzchnią handlową – to aż 400 m2.

Wrocław lubi cyrkularność

Otwarcie kolejnego Butiku spotkało się z ciepłym przyjęciem wrocławian. To już drugi (obok sklepu w Pasażu Grunwaldzkim) punkt sieci w mieście. Butik Cyrkularny przy Lotniczej 24 funkcjonuje od połowy listopada, ale w grudniu miało miejsce oficjalne otwarcie. Butik odwiedzili specjalni goście m.in. Gosia Szumska, autorka profilu @travels_with_szumeg, stylistka i artystka Patrycja Czesnowska, prowadząca konto @hrabina_czeslaw. Pojawili się też Konrad Kuźmiński (@pan_od_zwierzat) i Eryk Złoty (@erykzloty) z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, w związku z tym, że na Lotniczej 24 można oddać ubrania na rzecz DIOZ-u.

Butik Cyrkularny Lotnicza 24 posiada w swoim asortymencie ubrania i obuwie dopasowane do sezonu (obecnie: zimowe buty, kurtki, płaszcze), kolekcje outletowe. wprowadzone do drugiego obiegu produkty outdoorowej marki Regatta, akcesoria i tekstylia użytku domowego, biżuterię oraz zabawki. W sklepie można znaleźć dział damski, męski, dziecięcy i outdoor.

Duża powierzchnia handlowa zapewnia ciekawą ekspozycję produktów. Warto dodać, że butikowa formuła wnętrza jest oparta na meblach i dekoracjach, które w 80% przetworzono metodą recyklingu lub upcyclingu.

Sklep działa w dwutygodniowych cyklach wyprzedaży (co dwa tygodnie następuje całkowita wymiana towaru). Najbliższe dostawy nowego asortymentu planowane są na 15 i 29 grudnia. Ceny zaczynają się od 5 zł. Sklep otwarty jest od 10:00 do 19:00 (poniedziałek – sobota), a w niedziele handlowe od 10:00 do 16:00. Butik usytuowany jest przy ulicy Lotniczej 24, nieopodal Biedronki i Rossmanna. Warto dodać, że przy zapisaniu się do Newslettera w sklepie, klienci mogą dołączyć do Programu Lojalnościowego i otrzymać stałą (-10%) zniżkę, która łączy się z innymi promocjami.

Odpowiedzialna idea

Koncept Butików Cyrkularnych opiera się nie tylko na zachęcaniu do noszenia mody drugoobiegowej, lecz także do odpowiedzialnego zarządzania tekstyliami. W każdym sklepie marki można zarówno kupić odzież, jaki i przekazać niepotrzebne już ubrania. 1 kg tekstyliów to 1 zł na wsparcie konkretnego celu (każdy Butik wspiera zwykle lokalną organizację), a także oszczędność wody i redukcja śladu węglowego.

Butik Cyrkularny przy Lotniczej 24 to naprawdę duże wydarzenie. Wrocław przyjął nas bardzo ciepło, więc jako Ubrania do Oddania i Butiki Cyrkularne, chcemy w pewien sposób odwdzięczyć się lokalnej społeczności. Wybór organizacji, której przekażemy pieniądze, otrzymane ze zgromadzonych kilogramozłotówek, nie był więc przypadkowy. Do końca grudnia i przez pierwszy kwartał 2024r. zdecydowaliśmy się wspierać Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt – mówi Ewelina Spytek, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Butików Cyrkularnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie Palmiarni we Wrocławiu! Nowa przestrzeń BWA Wrocław na Dworcu Głównym
Następny artykułJuż w ten weekend 16-17 grudnia świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Czasoprzestrzeni!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.