Już 17 lutego we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie edukacyjne – całodniowa konferencja „OTWARTE GŁOWY. O wyzwaniach edukacji w Aglomeracji Wrocławskiej” z udziałem Janiny Bąk, Macieja Makselona oraz Przemysława Staronia. Konferencję poprowadzi Piotr Jacoń. 

Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się szeroko rozumianą edukacją, wspieraniem oraz rozwojem dzieci i młodzieży w szkołach, uczelniach i innych placówkach wychowawczo-edukacyjnych Aglomeracji Wrocławskiej.  

Zaproszenie obejmuje nauczycieli, dydaktyków, psychologów, nauczycieli akademickich, dyrektorów placówek oświatowych, liderów samorządowych oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym podejściem do edukacji. 

Konferencja ma na celu wykazanie, że szkoła to nie tylko miejsce, gdzie najważniejsza jest realizacja podstawy programowej, ale to także szkoła równych szans i równego traktowania, dobrych relacji i dobrostanu, sieci wzajemnych kontaktów i wsparcia, to szkoła, w której uczennice i uczniowie mają czas i warunki do rozwijania talentów i pasji, w której wszyscy są traktowani podmiotowo. 

Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona, a rejestracja odbywa się poprzez stronę otwarteglowy.eu. Tam też można znaleźć harmonogram i dalsze informacje. 

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska. 

Prelegenci: 

JANINA BĄK – statystyczka, blogerka, influencerka, nauczycielka akademicka, aktywistka społeczna, szerzej znana pod pseudonimem Janina Daily. Autorka dwóch bestsellerowych książek popularnonaukowych pt. „Statystycznie rzecz biorąc” i „Statystycznie rzecz biorąc 2”.  Trzykrotnie występowała na konferencji TEDx. Wygłosiła prelekcję pt. „Ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”; „Czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą?”, a także „Czy istnieje matematyczny wzór na smutek? O życiu z chorobą psychiczną. Prowadzi własną firmę, szkoli w tematyce: marketingu, analizy i wizualizacji danych, wystąpień publicznych, wstępuje na konferencjach branżowych i prowadzi wykłady gościnne na uniwersytetach, współtworzy kreatywne kampanie marketingowe zarówno po polsku jak i po angielsku. Wierzy w naukę i w ludzi. W roku 2021 znalazła się w zestawieniu „100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków” magazynu „Newsweek”, w 2022 roku otrzymała tytuł Influencerki Roku na gali ShEO Awards czasopisma „Wprost”. 

MACIEJ MAKSELON – polonista, redaktorski opiekun książek wydawnictwa W.A.B. Prowadzi autorskie zajęcia z pracy redaktorskiej i podstaw kreatywnego pisania na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z gościnnymi warsztatami i wykładami występuje na Uniwersytetach m.in. Warszawskim, Śląskim, Gdańskim Uniwersytecie Medycznym,  konferencjach naukowych czy na Międzynarodowych Targach Książki. Szkoli m.in. z kreatywnego pisania, języka inkluzywnego czy redakcji tekstów, opowiada o języku i narracji na konferencjach, zasiada w jury konkursów literackich. Miał wystąpienia podczas dwóch TEDx-ów.  

PRZEMYSŁAW STAROŃ – psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, autor książek, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl. Zasiada w Radzie Eksperckiej infuture.institute Natalii Hatalskiej i w Radzie Mentorskiej Funduszu Stypendialnego Fundacji Rafała Brzoski. Jest członkiem Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł7 dobrych pączkarni we Wrocławiu. Pączki na Tłusty Czwartek
Następny artykułOgólnopolski protest rolników 9 lutego (piątek) – zobacz mapę utrudnień w ruchu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.