Poznaj miejsca na Dolnym Śląsku, które gwarantują pełen relaks i aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Wszystkie znajdują się około godzinę drogi od Wrocławia. 

Winnica na stoku wygasłego wulkanu 

Sokołowiec to miejsce pełne zabytków, pięknych krajobrazów i wspaniałych historii. Licząca 800 lat wieś położona jest malowniczo na Pogórzu Kaczawskim, sąsiadującym z mało znanymi, ale niezwykle atrakcyjnymi Górami Kaczewskimi. Ciekawe położenie, a także niepowtarzalne warunki gleby, stały się bazą do stworzenia wyjątkowego miejsca na enoturystycznej mapie Polski – Winnica Agat leży na stoku wulkanu wygasłego przed około 300 milionów lat, na wysokości 320-330 m n.p.m.

Chwile spędzone w winiarskiej agroturystyce w Sokołowcu to oryginalny pomysł na wypoczynek połączony z degustacją regionalnych win.  

Wymarzone miejsce na konną przygodę 

Wierzbna uważana jest za jedną z najstarszych wsi w Polsce, a poświadczają o tym zabytki, takie jak dawny klasztor cystersów krzeszowskich czy barokowy pałac. Oprócz historii, do tej dolnośląskiej wsi przyciągają przede wszystkim konie. Znajduje się tu Biały Las, jeden z najbardziej znanych ośrodków jeździeckich w Polsce, gdzie odbywają się najważniejsze zawody, jak np. Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Ale Wierzbna to nie tylko miejsce dla profesjonalistów – w szkółce Białego Lasu można rozpocząć swoją konną przygodę niezależnie od wieku i doświadczenia.

Ośrodek oferuje jazdy dla początkujących, zajęcia dla najmłodszych, oprowadzanki na kucykach, wyjazdy na koniach w teren i warsztaty jeździeckie w formie półkolonii. Znajdziemy tu także restaurację i hotel, w których znaleźć można wiele odniesień do kultury jeździeckiej.  

Zabytkowy kompleks u podnóża Gór Sowich  

Góry Sowie to świetny kierunek dla Wrocławian kochających wędrówki i piękne widoki. Jest to najwyższe pasmo Sudetów Środkowych i jedyne, które leży w całości w Polsce. Przez Park Krajobrazowy Gór Sowich przebiega wiele szlaków turystycznych i tras rowerowych, wśród których największą popularnością cieszą się te prowadzące na: Wielką Sowę, Małą Sowę i Kalenicę. W poszukiwaniu wymarzonego miejsca na odpoczynek z udogodnieniami, a jednocześnie odprężającej bliskości gór, warto odwiedzić Hotel Dębowy Biowellness & SPA w Bielawie. Na zabytkowy kompleks składają się budynki z początku XX wieku otoczone zacisznym i rozległym parkiem (aż 11 hektarów), w którym rosną pomniki przyrody. Przy hotelu znajduje się również bioogród – w sezonie uprawiane są tu zioła, warzywa i owoce wykorzystywane w restauracji.

Sercem parku jest zewnętrzna strefa biowellness z sauną, tężnią solankową i biostawem. To doskonałe miejsce na wyciszenie z dala od miejskiego zgiełku, jak i regenerację po intensywnym dniu w górach. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW jaki sposób wybrać kwiaciarnię we Wrocławiu?
Następny artykuł7 dobrych pączkarni we Wrocławiu. Pączki na Tłusty Czwartek
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.