We Wrocławiu na jednej z miejskich plaż powstał tor skimboardowy! Poślizgaj się na desce w centrum miasta

0
fot. fb/ Skim Vice
a

Wakacje w pełni, a plaże miejskie przyciągają mieszkańców i turystów. Na jednej z nich, w okolicy Magnolia Park, dwójka pomysłowych chłopaków, postanowiła stworzyć pierwszy w mieście tor skimboardowy! Co to takiego i jak skorzystać z tej świetnej wodnej atrakcji?

Plaża Poppo’vice Lounge spot do tej pory nie była dość znana we Wrocławiu. Być może za sprawą lokalizacji, gdyż mieści się przy ruchliwej ulicy Legnickiej, a może brakowało tu jakiegoś ,,wabika”, który przyciągnąłby osoby chcące zrelaksować się lub spędzić aktywnie czas. Teraz może się to zmienić! Wszystko za sprawą toru skimboardowego Skim Vice, z którego można tu od niedawna skorzystać. 

Skimboarding, o co chodzi?

Nie wiecie czym jest skimboarding? Już wyjaśniamy. To nic innego jak sport wodny, polegający na jeździe (ślizgu) na desce po fali lub płytkiej warstwie wody.

Mimo, że zazwyczaj ten rodzaj aktywności uprawiany jest nad morzem, jeziorem lub na rzece, to pomysłowi wrocławianie – Tomek i Jacek, stworzyli tor do skimboardingu wykorzystując folię napełnioną wodą.

Do uprawiania skimboardingu potrzebna jest specjalna deska. Przede wszystkim musi być wytrzymała i elastyczna.

fot. fb/ Skim Vice

Skim Vice na miejskiej plaży przy ul. Legnickiej

Wrocławskki Tor Skimboardowy jest jedyną taką atrakcją w mieście, w najbliższych okolicach również nie ma takiego miejsca.

,,Za własne pieniądze, własnymi rękoma, ciężko pracując, stworzyła go dwójka chłopaków, którzy chcą, aby jak największe grono osób poznało sport jakim jest Skimboard. Tor znajduje się przy ulicy Niedźwiedziej 1 – na terenie Poppo’vice Lounge Spot. Jest o tyle wyjątkowy, że od A do Z został stworzony samodzielnie z pasji, nie jest gotowym, zakupionym torem.” – informuje nas Pani Aleksandra.

Z toru można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 20 oraz w soboty i niedziele w godz. 12 – 20.

Cennik: 20zł/h z własną deską, 10zł/h wypożyczenie deski, 40zł – bez limitu czasowego.

Poppo’vice Lounge spot

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocławska kolejka linowa Polinka – nietypowa atrakcja dla turystów i mieszkańców [CENY, GODZINY OTWARCIA]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Woda w Odrze została zatruta, wyłowiono już 7 ton śniętych ryb. Nie wchodźcie do rzeki!
Następny artykułLetnie Kino Opery Wrocławskiej: Wrocławianie i turyści pokochali arie pod chmurką.  Tańsze bilety na nowy sezon artystyczny!  
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.