Letnie Kino Opery Wrocławskiej: Wrocławianie i turyści pokochali arie pod chmurką.  Tańsze bilety na nowy sezon artystyczny!  

0
fot. Opera Wrocławska

Ponad 6 tysięcy widzów obejrzało już spektakle w ramach Letniego Kina Opery Wrocławskiej -wakacyjnej propozycji dla mieszkańców miasta i turystów na spędzenie letnich wieczorów. Do końca wakacji w mobilnej kasie biletowej w strefie Kina Letniego, bilety do Opery Wrocławskiej na wszystkie spektakle kupimy z 10% zniżką. 

To nie lada gratka dla melomanów planujących swój kalendarz na nadchodzący sezon, a także dla tych, którzy dotąd nie odwiedzili gmachu przy Świdnickiej 35. Każdego dnia do końca wakacji na specjalnym ekranie umiejscowionym przy operowym gmachu od strony fosy promocyjnie prezentowane są nagrania spektakli Opery Wrocławskiej. Są dostępne dla wszystkich chętnych – w ten sposób instytucja zachęca do kupowania biletów na spektakle w nadchodzącym sezonie artystycznym 2022/23.

Do stałego programu wydarzeń dołączyły weekendowe atrakcje dla najmłodszych, zwiedzanie gmachu teatru oraz panele dyskusyjne przed projekcjami. Na uczestników czeka również operowa ścianka z kurtyną oraz światłami reflektorów, idealna do pamiątkowych fotografii, które mogą wziąć udział w konkursie #jestemwoperze.

fot. Opera Wrocławska

Konkurs fotograficzny #jestemwoperze

W ramach projektu „op.era4u – chodź do opery!” na publiczność czeka konkurs fotograficzny. Nagroda główna za najciekawsze zdjęcie to podwójne zaproszenie na wybrane przedstawienie Opery Wrocławskiej w sezonie artystycznym 2022/23. Laureaci nagród od 2. do 5. miejsca będą mieli możliwość zakupu biletu z 30 proc. zniżką na wybrane trzy spektakle. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy sfotografować się na ściance lub zrobić zdjęcie w strefie Letniego Kina, a następnie umieścić je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem: #jestemwoperze.

Panele dyskusyjne 

Na piątek, sobotę i niedzielę o g. 20:00 (na godzinę przed projekcją) zaplanowane są spotkania z ludźmi związanymi z Operą Wrocławską i sztuką operową – ekspertami, którzy wprowadzą publiczność w świat muzyki, odkryją tajemnice przygotowań do premier, oraz z artystami, którzy opowiedzą o swojej pracy.

Spotkania w najbliższy weekend:

12 sierpnia (piątek)g. 20:00

Artystyczne tułaczki, czyli jak z remontu powstają widowiska – Karolina Chojnacka, archiwistka, opowie o bogatej historii Opery Wrocławskiej;

13 sierpnia (sobota)g. 20:00

Młoda choreografia i taniec w Polsce i w Japonii –  Bartłomiej Malarz, artysta Baletu Opery Wrocławskiej, o przecinających się ścieżkach tańca Europy i Azji;

14 sierpnia (niedziela)g. 20:00

Skuteczna tyrania czy artystyczna współpraca – Hanna Marasz, asystent reżysera, opowie o meandrach procesu powstawania spektakli operowych;

fot. Opera Wrocławska

Weekendowy program specjalny: wydarzenia dla całej rodziny

Przed wieczornymi projekcjami Opera Wrocławska zaprasza na dodatkowe wydarzenia adresowane do odbiorców w każdym wieku: zabawy dla najmłodszych z animatorami kultury oraz zwiedzanie operowego gmachu z przewodnikiem. Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy w kasie Opery do piątku do godz. 15, telefonicznie w dziale obsługi widza: tel. +48 71 370 88 80, tel. +48 507 088 997 lub mailowo: opera@opera.wroclaw.pl.

Sobota i niedziela 16:00 – 18:00

Wesoły Figaro, czyli operowe zabawy dla dzieci  – animacje w strefie Kina Letniego.

Sobota i niedziela 14:00 – 15:00

Operowy Labirynt – zwiedzanie gmachu Opery Wrocławskiej (maks. 30 osób)

Program projekcji

10.08 (środa) – Straszny dwór, Stanisław Moniuszko

11.08 (czwartek) – Tosca, Giacomo Puccini

12.08 (piątek) – Cyganeria, Giacomo Puccini

13.08 (sobota) – Wolny Strzelec, Carl Maria von Weber

14.08 (niedziela) – Wesele Figara, Wolfgang Amadeus Mozart

15.08 (poniedziałek) – Giselle, Adolphe Adam, (balet)

16.08 (wtorek) – Koncert Noworoczny (fragmenty TraviatyCyganerii i Napoju miłosnego)

W strefie Letniego Kina Opery Wrocławskiej do dyspozycji widzów są leżaki i stoły pod parasolami, ale warto zabrać swoje koce lub krzesełka. W przypadku złych warunków pogodowych filmy nie są wyświetlane, a zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci oraz spotkania z publicznością przed projekcjami będą odwołane informacje będą zamieszczone Facebooku Opery Wrocławskiej. Operowy Labirynt odbywa się bez względu na pogodę.

Godziny otwarcia kasy mobilnej:

poniedziałek – piątek 20:00-22:00

sobota – niedziela 14:00-22:00

Lokalizacja: Namiot gastronomiczny Letniego Kina, ul. Świdnicka 35

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu na jednej z miejskich plaż powstał tor skimboardowy! Poślizgaj się na desce w centrum miasta
Następny artykułUrlop w Górach Sowich zaledwie godzinę z Wrocławia. 5 miejsc, które warto odwiedzić!