Wrocławska kolejka linowa Polinka – nietypowa atrakcja dla turystów i mieszkańców [CENY, GODZINY OTWARCIA]

0
fot. fb/ Polinka

Kolejka linowa Polinka we Wrocławiu powstała w 2013 roku jako alternatywa komunikacji miejskiej dla studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Wrocławskiej. Z czasem stała się znaną w mieście atrakcją, z której chętnie korzystają mieszkańcy i turyści. Choć trasa Polinki to zaledwie 380 metrów w jedną stronę, to jedyna taka opcja w mieście do podniebnego transportu nad rzeką Odrą.

Czas przejażdżki Polinką w obie strony wynosi około 4 minuty. Krótko, ale warto skorzystać choć raz z tej atrakcji, by podziwiać Wrocław z nietypowej perspektywy. Z kabiny kolejki z wysokości 7 metrów nad rzeką, zobaczycie Most Grunwaldzki, nabrzeża Odry oraz Wieżę Ciśnień przy Hydropolis.

Polinka jest czynna tylko w tygodniu

Polinka Łączy Kampus Główny uczelni ze znajdującym się po drugiej stronie Odry Kampusem Na Grobli. Jest czynna tylko w tygodniu, a szkoda, gdyż pewnie stała by się świetną atrakcją turystyczną – dla tych, którzy odwiedzają Wrocław w weekend.

Jeśli jesteście mieszkańcami i nie mieliście okazji przejechać się tym nietypowym środkiem transportu, to czas nadrobić zaległości. Jednorazowo w wagoniku może się zmieścić 15 osób (10 miejsc siedzących i 5 stojących).

fot. fb/ Polinka

Warto wiedzieć:

  • Polinka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00,
  • W weekendy stacja kolejki jest zamknięta
  • Bilet na Polinkę kupicie w automacie na stacji.
! Trzeba uważać przy wyborze biletu, gdyż automat oferuje również bilety MPK, a one nie obowiązują w Polince.

Lokalizacja:

Stacja Polinki mieści się w pobliżu Kampusu Głównego Politechniki Wrocławskiej, na Wybrzeżu Wyspiańskiego.

Ceny biletów: 

Normalny: 4,60 zł
Ulgowy: 2,30 zł

fot. fb/ Polinka

Po przejażdżce czas na relaks w Formie Płynnej

W pobliżu stacji Polinki po drugiej stronie ulicy znajdziecie świetne miejsce na relaks po przejażdżce. Przy ul. Stanisława Wyspiańskiego na brzegu Odry mieści się Forma Płynna – jeden z ładniejszych wrocławskich Beach Barów.

Hamaki zawieszone wśród drzew, bliskość rzeki i pyszności na barze, zachęcają do spędzenia w tym miejscu miłego popołudnia lub wieczoru.

Czytaj również: Poznaj 6 najlepszych wodnych atrakcji we Wrocławiu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKolejny letni koncert jazzowy na patio w OVO Wrocław! [Jazz Connections by Michał Bober]
Następny artykułZ Wrocławia do Łodzi w 1 godz. Wybrano trasę Kolei Dużych Prędkości
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.