Wall of Art- artystyczny happening [Wroclavia]

0

W piątek 25.10.2019 we Wroclavii odbył się artystyczny happening Wall of Art. Do udziału w nim zostały zaproszone wrocławskie przedszkolaki, uczniowie liceów plastycznych i studenci wrocławskiego ASP. Na jednej ze ścian we Wroclavii namalowali kilkadziesiąt obrazów, inspirowanych m.in. twórczością Pabla Picassa, którego rocznica urodzin przypadała w dniu tego wydarzenia.

Wrocławskie dzieci oraz młodzież swoje obrazy narysowały podczas happeningu artystycznego Wall of Art na jednej z wewnętrznych ścian Wroclavii (poziom +2, obok Sali Zabaw Fikołki i strefy Grand Kitchen).

Chcemy zachęcić wrocławian by sami tworzyli swoje małe dzieła sztuki. Zachęcamy ich do twórczej ekspresji. Inspiracji mogą szukać w mieście, w przyrodzie, a także we Wroclavii. Jesteśmy przekonani, że zaproszone do akcji dzieci i młodzież stworzą obrazy, które wzbogacą wystrój naszego centrum – mówi Magdalena Piotrowicz, rzecznik prasowy Wroclavii.

Pomysł zorganizowania wydarzenia we Wroclavii zainspirowany został także rocznicą urodzin Pabla Picassa, która przypadłą w dzień wydarzenia, oraz wrocławskimi śladami w jego twórczości. Artysta odwiedził stolicę Dolnego Śląska podczas Światowego Kongresu Intelektualistów w Obronie Pokoju w 1948 r. To właśnie we Wrocławiu namalował „Dziewczynę polską”. Ponoć też rozdawał swoje rysunki przechodniom zamiast autografów.

Sztuka we Wroclavii

Powstałą w wyniku happeningu „Wall of Art”, czyli ścianę z rysunkami początkujących twórców, będzie można oglądać we Wroclavii do końca listopada.

Wroclavia nie od dziś angażuje się w projekty artystyczne. Była jednym ze sponsorów filmu „Twój Vincent”, a także organizatorem konkursu dla młodych artystów „Wroclavia w stylu Vincenta” i konkursu na krótki film o Wrocławiu „Unexpected Wrocław”.

Po więcej zdjęć zapraszamy TUTAJ.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTakiej wystawy w Polsce jeszcze nie było! Postacie ,,Gry o tron” wyrzeźbione w…rysikach ołówków! [ZOBACZ]
Następny artykułWe Wrocławiu powstała pierwsza stacjonarna wypożyczalnia sukienek [SPRAWDŹ]