Wakacyjny przegląd horrorów w Kinie Nowe Horyzonty [REPERTUAR]

0
a

Tego lata Kino Nowe Horyzonty zadba o porządną dawkę mrożących krew w żyłach filmów. Wszystko za sprawą wakacyjnego przeglądu horrorów, które zachodzą za skórę, wywołują ciarki i sprawiają, że włos jeży się na głowie.

W okresie od 15 lipca do 5 sierpnia Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje cykl filmów dla fanów grozy. Bilety na wydarzenie można zakupić stacjonarnie lub na stronie kina. Za bilet klubowy zapłacimy 18 zł a za bilet normalny 20 zł.

Filmy podszyte strachem

Czwartkowe spotkania z kinem grozy rozpoczną się 15 lipca. W ramach przeglądu Kinociarki, na wielkim ekranie zaprezentowany zostanie przerażający filmowy duet: „Possessor oraz „Dreszcze”, które poza bliskim pokrewieństwem reżyserów, wydaje się łączyć niewiele. Oba tytuły udowadniają jednak, że body horror nie dość, że żyje i ma się dobrze, to jeszcze nieustannie mutuje, transformuje i ewoluuje.

Widzowie Kina Nowe Horyzonty będą mogli zobaczyć również jedyny w swoim rodzaju western kanibalistyczny „Bone Tomahawk” oraz „Saint Maud” – film o męczeństwie ciała
i ekstazie ducha.

Przegląd napędzi uczestnikom niezłego stracha, ale przede wszystkim pozwoli odkryć różne spojrzenia na gatunek horrorów i przekonać się, że ich twórcy odmieniają grozę przez wszystkie przypadki, udowadniając, że w kinie jest miejsce na najbardziej szalone pomysły.

Prelekcje

Pokazom towarzyszyć będą prelekcje Bartosza Czartoryskiego – krytyka filmowego, tłumacza książek i komiksów. Współpracuje między innymi z Filmwebem i Onetem, pisze dla Kina i Pixela. W latach 2013-2017 kurator, współorganizowanego przez Kino Nowe Horyzonty, Moico Enjoy Movies.

Program:

15 lipca (czwartek)

godz. 20:30 | „Possesor” reż. Brandon Cronenberg

22 lipca (czwartek)

godz. 20:30 | „Saint Maud” reż. Rose Glass

29 lipca (czwartek)

godz. 20:30 | „Bone Tomahawk” reż. S. Craig Zahler

5 sierpnia (czwartek)

godz. 20:30 | „Dreszcze” reż. David Cronenberg

Szczegóły: kinonh.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułApel do wrocławian [ZBIÓRKA KRWI]
Następny artykułMieszkania plus we Wrocławiu – powstanie prawie pół tysiąca mieszkań