W zabytkowej części Wrocławia powstanie pierwsza inwestycja tak wysokiej klasy!

0

W zabytkowej części Wrocławia, nazywanej w XIV wieku Nowym Miastem, powstaje pierwsza wrocławska inwestycja przewyższająca klasę premium. Bernardyńska – flagowe przedsięwzięcie TOSCOM Development – stanowi głęboki ukłon w stronę rozwiązań luksusowych, innowacyjnych i pełnych rozmachu.

Inwestycja jest kierowana do tych mieszkańców, którzy w architekturze poszukują prestiżu oraz komfortu, połączonych ze spokojem i zaletami życia w ścisłym centrum miasta.

We Wrocławiu istnieją już budynki stylowe i nowoczesne. Jednak pomimo tego, że stolica Dolnego Śląska należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się miast europejskich – nie dysponuje luksusowymi budynkami z dziejowym rodowodem. Stąd inwestycja Bernardyńska firmy TOSCOM Development będzie unikalną przestrzenią, w której można z jednej strony znaleźć nowoczesne, najbardziej luksusowe rozwiązania, a z drugiej – niespotykane wzornictwo, elementy zabytkowe oraz wykończenia stanowiące ukłon w stronę sztuki, a także ekskluzywne części wspólne i miejsca umożliwiające mieszkańcom relaks oraz okazję do codziennego realizowania swoich pasji w strefie sportowej.

Najważniejsza inwestycja w historii

W absolutnym centrum Wrocławia, 200 m od Galerii Dominikańskiej, 850 m od Rynku, nieopodal Hali Targowej i w bezpośredniej bliskości Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego oraz najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego, wkomponowana w historyczną zabudowę inwestycja Bernardyńska stworzy w sąsiedztwie Muzeum Architektury i nadodrzańskich Bulwarów Dunikowskiego przestrzeń unikalną. Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości 8 metrów. Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie. Z myślą o tych mieszkańcach, którzy pragną w komfortowych warunkach i spokoju pracować lub spotkać się z kontrahentami, zostanie przygotowana przestrzeń coworkingowa z systemem rezerwacji. Na poziomie -1 oraz -2 zaprojektowana została strefa sportu i relaksu – z nowoczesnym, pełnowymiarowym, profesjonalnym kortem do squash i siłownią, a także relaksacyjną strefą SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi, oraz pokoje do masażu i jogi. Komfort przebywania w budynku zapewnią dodatkowo klimatyzowane wnętrza.

Przestrzeń dla wymagających to nie tylko wybitna architektura i doskonała lokalizacja. To szereg ważnych detali – takich jak duże okna typu portfenetr oraz ponadstandardowa wysokość pomieszczeń. Mieszkańcy przebywać będą również w bezpośredniej bliskości natury – klimatycznego parku Słowackiego, zielonych patio oraz pamiętających dawne czasy tej części stolicy Dolnego Śląska starych kasztanowców pozostawionych od strony dziedzińca.

Wartość dla pokoleń

Najnowszą, unikalną inwestycję firmy TOSCOM Development współtworzą elementy, skoncentrowane wokół najistotniejszej potrzeby jego mieszkańców – komforcie życia. Bazując na historycznych odwołaniach deweloper w porozumieniu z architektem zaprojektowali nieruchomość przy ulicy Bernardyńskiej jako niezwykle prestiżową i jedyną w swoim rodzaju.

Jak mówi Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development: Na szacunku do architektonicznego i historycznego dziedzictwa budujemy wartość dla pokoleń. Podejmując się stworzenia inwestycji przy ulicy Bernardyńskiej, pragnęliśmy spojrzeć na to niezwykłe miejsce oczyma dawnych wrocławian. Traktując je z szacunkiem, zrozumieniem i odnosząc się do jego historii, proponujemy niezwykły budynek mieszkalny. Jego projekt nawiązuje do estetyki dawnego zespołu poklasztornego, a elewacja wykończona cegłą klinkierową ułożoną w formie jodełki stanowi harmonijne przedłużenie pierzei ulicy Bernardyńskiej.

Jak dodaje Zbigniew Maćków, autor projektu inwestycji Bernardyńska: W projekcie zależało nam na stworzeniu wielkomiejskiej architektury,  która skalą, jakością materiałów i detalem nawiązuje do najlepszych wrocławskich dziejowych tradycji. Miejscowo obniżone, poszczególne bryły budynku idealnie dopełniają historyczne sąsiedztwo inwestycji. Stosując charakterystyczne dla Wrocławia środki wyrazu architektonicznego – gzymsy koronujące, wycofanie ostatnich dwóch kondygnacji czy podcięte partery – idealnie wpisaliśmy nowy budynek w otoczenie. Na to nałożyliśmy współczesny język architektury oparty na gramatyce klinkieru, odwołujący się do szlachetnego kontekstu budynku dawnego Okręgowego Urzędu Pocztowego. Zgodnie z zaleceniami planistycznymi, stworzyliśmy unikalną, nową, w pełni dostępną przestrzeń publiczną. Ten kameralny, miejski plac zamyka jedna z najpiękniejszych wrocławskich dominant – ściana kościoła dawnego klasztoru Bernardynów.

W ten sposób w sercu Wrocławia powstanie miejsce absolutnie wyjątkowe, które obejmować będzie lokale handlowo-usługowe oraz mieszkania od 30 metrowych lokali typu studio do 200-metrowych penthousów o wyjątkowej wysokości – zaczynającej się od 275 cm  a kończącej na 340 cm. Generalnym Wykonawcą Bernardyńskiej jest Vista Construction. Prace mają zakończyć się za dwa lata. Oficjalnie sprzedaż lokali rozpocznie się na początku 2022 roku.

Film na temat inwestycji: https://www.youtube.com/watch?v=aOVlt4OvitQ

mat. prasowy TOSCOM

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTradycyjna kuchnia na Wrocławskim rynku
Następny artykułOd 15 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.