Do Świąt jeszcze kilka tygodni, ale we Wrocławiu i okolicach już teraz można znaleźć miejsca, które wprowadzą nas w bożonarodzeniowy nastrój. Oto najciekawsze atrakcje, które naszym zdaniem, warto odwiedzić.

Kolejkowo – Miasto z Piernika

Kolejkowo, słynące z największych w Polsce makiet kolejowych, ponownie zaprasza na słodką od lukru i rozświetloną lampkami wystawę wykonaną w całości z piernika. Od 22 listopada, odwiedzający Kolejkowo mają okazję podziwiać piernikowe miasteczko, do którego zużyto imponujące 1,6 tony piernikowego ciasta! Bajkowe figurki chatek, ludzików, zwierzątek i poruszających się pociągów gwarantują słodkie doznania wzrokowe i zapachowe. Na instalacji możecie również zobaczyć elementy stworzone przez Mistrzynię Świata w Dekoracji Tortów, Jowitę Woszczyńską. Ekspozycja „Miasto z Piernika” będzie dostępna do zwiedzania do 29 lutego 2024 roku, a wejście jest uwzględnione w cenę biletu wstępu do Kolejkowa.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu i rozświetlenie choinki

Tysiące migoczących światełek, otulający zapach choinek i świątecznych słodkości, rozmaite kramy z rękodziełem, rozgrzewający grzaniec i pyszna gorąca czekolada – wszystko to znajdziecie na wrocławskim Rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na przestrzeni lat, wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy wyrobił sobie renomę jednego z najpiękniejszych w Europie, dlatego dziś odwiedzają go tysiące turystów z różnych zakątków Polski i zagranicy. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zakupu świątecznych upominków i skosztowania tradycyjnych potraw i słodkości. Na najmłodszych jak co roku czekają interaktywne atrakcje, takie jak Bajkowy Lasek czy Kraina Krasnali. Kulminacyjnym momentem Jarmarku będzie rozświetlenie wrocławskiej choinki 6 grudnia o godzinie 17:00.

Rodzinne warsztaty zdobienia bombek i pierników w Muzeum Bombki w Miliczu

Jeśli macie ochotę spędzić czas w kreatywny sposób, a przy okazji obejrzeć magiczne Muzeum Bombki – ta propozycja powinna Was zainteresować. Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu zaprasza na warsztaty rękodzieła, które odbędą się 3, 10 i 17 grudnia. Każda z tych trzech grudniowych niedziel będzie wypełniona warsztatami o prawdziwie świątecznym charakterze: o godzinie 10:30 odbędą się warsztaty zdobienia bombek Wzornikiem Dolnośląskim, a o godzinie 14:00 zaplanowane są warsztaty piernikowe z mikołajowymi zabawami. Podczas warsztatów zdobienia bombek uczestnicy poznają współczesną koncepcję regionalnego wzoru dla Dolnego Śląska, łączącą motywy wzornicze z różnych części Polski. Dowiedzą się na czym polega kropkowa metoda dekorowania bombek i jak wygląda Bombka Dolnośląska. Warsztaty piernikowe przewidują zaś lukrowanie pierników wg. koncepcji Wzornika Dolnośląskiego, oglądanie krótkiej świątecznej bajki oraz pisanie listów do Świętego Mikołaja. W cenę warsztatów wliczone jest zwiedzanie Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem.

Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 5 roku życia i dorosłych, a po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora – www.kom.edu.pl

Lumina Park w Zamku Topacz

Tej zimy mieszkańcy Wrocławia i okolic ponownie mają okazję odkrywać magiczne świetlne sceny w parku iluminacji w podwrocławskiej Ślęzie, z ekspozycją dwukrotnie większą niż rok wcześniej. To zimowa atrakcja, która zapewnia multimedialny spacer w bajkowej krainie ożywionej światłem i dźwiękiem. W tegorocznej edycji, pod hasłem „Filmowe Opowieści”, park iluminacji przeniesie odwiedzających do świata ulubionych filmów, książek oraz seriali. Będzie można odwiedzić dziki świat Pocahontas, przejść na drugą stronę szafy do magicznej Narnii, przespacerować się po dnie morza niczym Kapitan Nemo, a także usiąść z Przyjaciółmi na najbardziej rozpoznawalnej kanapie świata. Bilety wstępu i godziny otwarcia parku znajdziecie na stronie www.luminapark.pl.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWawel Truck odwiedzi Wrocław
Następny artykułDream Jump Poznan – skok ze spadochronem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.