Skok ze spadochronem to atrakcja, na którą decyduje się coraz więcej osób. Adrenalina, niezapomniane emocje, a do tego widoki, które zostają z człowiekiem przez wiele lat, wydają się bardzo kuszące. Jeśli masz obawy przed skokiem, nie musisz się martwić. Pod okiem profesjonalistów przeżyjesz nie tylko niezapomnianą, ale przede wszystkim bezpieczną przygodę. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

  1. Skoki ze spadochronem – podstawowe informacje
  2. Skok Dream Jump Poznan – zalety
  3. Opatentowana technika oddawania skoków

Skok ze spadochronem nieustannie przyciąga nowych fanów niezapomnianych wrażeń.

Skoki ze spadochronem – podstawowe informacje

Obecnie duża liczba atrakcji i aktywności jest na wyciągnięcie ręki. Każdy z nas może sobie pozwolić na nietypowe atrakcje i doznania, emocje i doświadczenia. Lot balonem, skok na bungee, czy skok ze spadochronem to przykłady aktywności, które wyzwalają w człowieku ogromne pokłady emocji. Latanie niemal od zawsze pasjonowało ludzi. Nie zawsze mieliśmy możliwości, by wzbić się w przestworza i poczuć się tak, jak nasi skrzydlaci przyjaciele. Jednak wraz z rozwojem technologii zaczęto odkrywać nowe możliwości. Obecnie skok ze spadochronem jest nie tylko domeną wojska, ale również sportem. Jest to aktywność, która dla wielu osób uosabia przełamywanie wewnętrznych barier i strachu.
Skoki spadochronowe odbywają się z wysokości 4000 m nad ziemią, gdzie wszystkich uczestników przetransportuje nowoczesny samolot. Taka podróż nie powinna zająć więcej niż 20 minut, a potem następuje już skok. Swobodnie spadanie jeszcze przed otwarciem spadochronu trwa do 50 sekund, natomiast otwarcie spadochronu następuje na pułapie 1800 metrów. Później lot już ze spadochronem trwa do 10 minut.

Skok Dream Jump Poznan – zalety

Skok ze spadochronem pod okiem doświadczonych profesjonalistów jest w 100% bezpieczny. Dodatkowo aktywność ta zapewnia:

  • niesamowite widoki;
  • szansa na przekroczenie wewnętrznych barier;
  • niezapomniany lot samolotem, co nieczęsto zdarza się w życiu;
  • konfrontacja z samym sobą;
  • satysfakcja z pomyślnie oddanego skoku;
  • wspomnienia, które zostają do końca życia.

Opatentowana technika oddawania skoków

Czym jest Dream Jump? To opatentowana technika oddawania skoków z wysokości przy użyciu układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Dzięki zastosowanemu układowi rozwieszenia lin do Dream Jumpu możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania (do 90% wysokości obiektu, z którego oddaje się skok). Przy obiekcie, który mierzy 200 m, skok Dream zapewnia aż do 170 m swobodnego lotu, hamowaniu – już w poziomie. Z kolei w trakcie skoku bungee z takiej samej wysokości, doświadcza się swobodnego lotu o długości 90 m, przy tej samej wartości w trakcie hamowania.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW poszukiwaniu Świąt: najciekawsze świąteczne atrakcje na Dolnym Śląsku
Następny artykułIn vitro bez limitu we Wrocławiu. Miasto rozszerza program
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.