W dawnym Młynie Maria powstało 119 mieszkań!

0
fot. fotopolska.eu
a

RealCo z pozwoleniem na użytkowanie dla wrocławskiej inwestycji. Młyn Maria, zabytkowy budynek, rewitalizowany przez RealCo Property Investment and Development, uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

W Młynie Maria powstało 119 kompleksowo wykończonych mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych, największe z nich z dużymi tarasami o powierzchni od 25 do ponad 100 m kw. Na parterze znajduje się 14 lokali usługowych.

Niepowtarzalne położenie na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek oraz barwna, wielowiekowa historia sprawiają, że odrestaurowany Młyn Maria pretenduje do miana jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce – mówi Monika Szostek, Marketing Manager w RealCo.

Obiekt wyróżnia się lokalizacją w historycznej przestrzeni Wrocławia, wolnej od reklam, objętej uchwałą Wrocławski Park Kulturowy „Stare Miasto”.

Śródmieście, osiedle Stare Miasto, historyczny obszar – taka lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do oferty kulturalno-rozrywkowej, teatrów, kin, muzeów, kawiarni i restauracji. Spacer stąd do Ostrowa Tumskiego zajmuje 6 minut, do Ogrodu Botanicznego – 7 minut. Do Rynku dojdziemy w 12 minut, a do Hali Targowej – w 3 minuty.

Inwestycja obejmowała rewitalizację dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks. Głównym założeniem była reaktywacja od lat niszczejącego zabytku, dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji oraz zagospodarowanie przestrzeni przyległej. W ramach inwestycji powstał ogólnodostępny teren o kaskadowym układzie, kryjący garaż podziemny ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Pierwsi klienci odebrali już klucze do swoich mieszkań. W sprzedaży znajdują się jeszcze lokale 1- i 2-pokojowe, wszystkie wykończone, gotowe do zamieszkania.

Deweloperem inwestycji Młyn Maria jest RealCo Property Investment and Development. Za fit-out, na podstawie projektu wnętrz opracowanego przez 2K Architektura, odpowiada firma Tétris. Projekt architektoniczny powstał we wrocławskiej Pracowni Projektowej Maćków.

Młyn Maria uzyskał nominację w tegorocznej edycji konkursu architektonicznego, którego nagroda International Urban Project Award (IUPA) promuje nowe i wyróżniające się projekty architektoniczne, zmieniające miasta na całym świecie. Obrady jury odbędą się w Berlinie i Pekinie w sierpniu i wrześniu 2021r.

Czytaj również: 5 niezwykłych miejsc noclegowych na Dolnym Śląsku!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza cykl bezpłatnych spacerów po osiedlu Plac Grunwaldzki
Następny artykułPremierowe spektakle bezpłatnego Teatru na Leżakach!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.