W dawnym Młynie Maria powstało 119 mieszkań!

0
fot. fotopolska.eu

RealCo z pozwoleniem na użytkowanie dla wrocławskiej inwestycji. Młyn Maria, zabytkowy budynek, rewitalizowany przez RealCo Property Investment and Development, uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

W Młynie Maria powstało 119 kompleksowo wykończonych mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych, największe z nich z dużymi tarasami o powierzchni od 25 do ponad 100 m kw. Na parterze znajduje się 14 lokali usługowych.

Niepowtarzalne położenie na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek oraz barwna, wielowiekowa historia sprawiają, że odrestaurowany Młyn Maria pretenduje do miana jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce – mówi Monika Szostek, Marketing Manager w RealCo.

Obiekt wyróżnia się lokalizacją w historycznej przestrzeni Wrocławia, wolnej od reklam, objętej uchwałą Wrocławski Park Kulturowy “Stare Miasto”.

Śródmieście, osiedle Stare Miasto, historyczny obszar – taka lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do oferty kulturalno-rozrywkowej, teatrów, kin, muzeów, kawiarni i restauracji. Spacer stąd do Ostrowa Tumskiego zajmuje 6 minut, do Ogrodu Botanicznego – 7 minut. Do Rynku dojdziemy w 12 minut, a do Hali Targowej – w 3 minuty.

Inwestycja obejmowała rewitalizację dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks. Głównym założeniem była reaktywacja od lat niszczejącego zabytku, dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji oraz zagospodarowanie przestrzeni przyległej. W ramach inwestycji powstał ogólnodostępny teren o kaskadowym układzie, kryjący garaż podziemny ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Pierwsi klienci odebrali już klucze do swoich mieszkań. W sprzedaży znajdują się jeszcze lokale 1- i 2-pokojowe, wszystkie wykończone, gotowe do zamieszkania.

Deweloperem inwestycji Młyn Maria jest RealCo Property Investment and Development. Za fit-out, na podstawie projektu wnętrz opracowanego przez 2K Architektura, odpowiada firma Tétris. Projekt architektoniczny powstał we wrocławskiej Pracowni Projektowej Maćków.

Młyn Maria uzyskał nominację w tegorocznej edycji konkursu architektonicznego, którego nagroda International Urban Project Award (IUPA) promuje nowe i wyróżniające się projekty architektoniczne, zmieniające miasta na całym świecie. Obrady jury odbędą się w Berlinie i Pekinie w sierpniu i wrześniu 2021r.

Czytaj również: 5 niezwykłych miejsc noclegowych na Dolnym Śląsku!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane