W CH Korona powstała niezwykła biblioteka w formie drzewa. Weź książkę za darmo!

0

Stylowa, wiosenna i pełna literackich nowości biblioteczka stanęła w CH Korona. To unikatowe rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy mogą wymieniać się książkami – wystarczy przynieść przeczytaną już lekturę, a w zamian zabrać do domu inną.

Powołanie do życia sąsiedzkiej biblioteczki stało się impulsem do rozwoju czytelnictwa wśród okolicznych mieszkańców. Drzewko służy do darmowej wymiany książek – tak zwanego bookcrossingu

Przynieś książkę i weź w zamian inną

W ramach tej idei każdy może przynieść do Centrum Korona dowolne książki, które są czyste i niezniszczone, a w zamian zabrać do domu wybrane przez siebie publikacje. Wymiana odbywa się na zasadzie 1:1, czyli za każdą przyniesioną książkę można odebrać jedną z tych, które znajdują się na bibliotecznym drzewku.

Po co nam bookcrossing?

Pomysłodawcą bookcrossingu, czyli dosłownie „krążenia książek” jest amerykański programista Ron Hornbaker. Idea nieodpłatnego dzielenia się książkami i dawania im w ten sposób drugiego życia szybko znalazła swoich zwolenników na całym świecie. Centrum Korona postanowiło zrealizować tę koncepcję w formie łatwo dostępnej dla klientów, tak aby każdy mógł wziąć udział w wymianie.

Biblioteczka pozwala w prosty sposób podzielić się przeczytanymi już książkami, które chcemy puścić dalej w świat i odkryć ciekawe, niepoznane dotąd lektury.

Zachęca także lokalnych mieszkańców do tego, by w centrum handlowym spędzić czas nie tylko na zakupach, ale także zaangażować się w społeczną aktywność.

Okres wiosenny i związane z nim domowe porządki sprzyjają bookcrossingowi. Są szansą na odświeżenie domowych zbiorów i oddanie książek, które nie są już potrzebne. Sąsiedzka biblioteczka jest idealnym miejscem na podzielenie się książeczkami dla dzieci, jeśli pociechy już z nich wyrosły i zdobycia takich, które odpowiadają obecnemu wiekowi dziecka. To też doskonałą okazja, by poszerzyć literackie horyzonty, odświeżyć znane dotąd szlaki i być może po raz pierwszy w życiu przeczytać wciągający kryminał lub tomik romantycznej poezji.

Drzewko pełne książek!

Sąsiedzka biblioteczka nieprzypadkowo ma formę drzewka. Czytanie jest jedną z najbardziej rozwijających form rozrywki, bo nie tylko relaksuje, ale także wspomaga wyobraźnię i twórcze myślenie. Książki dostarczają sporej dawki wiedzy, pozwalają poszerzyć horyzonty, a w konsekwencji spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

Bookcrossing w Centrum Korona zyskuje coraz większą popularność wśród klientów. Jest to bardzo ekologiczne, a zarazem praktyczne rozwiązanie. Książek nie trzeba bowiem zwracać, co pozwala zostać właścicielem nowych literackich perełek. Istnieje też spora szansa, że biblioteczne drzewko zaowocuje nową, czytelniczą pasją.

Zaczytaj się na wiosnę!

Drzewko pełne książek znajdziecie w CH Korona.
ul. Bolesława Krzywoustego 126
Czynne od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 21:00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNetflix tworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu. Premiera w przyszłym roku
Następny artykułPowstaje zielony bulwar na Promenadach Wrocławskich
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.