Netflix tworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu. Premiera w przyszłym roku

0
fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pow%C3%B3d%C5%BA_tysi%C4%85clecia (J.M.K. Kokot )

Lipiec 1997 roku wielu mieszkańców Wrocławia pamięta jako jeden z najtragiczniejszych miesięcy życia w tym mieście. Powódź tysiąclecia doprowadziła do olbrzymich strat i śmierci kilkudziesięciu osób w kraju.

Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk rozpoczynają prace nad serialem, który będzie opowiadał o tej tragedii. Serial ,,Wielka woda” będzie można obejrzeć na platformie Netflix w przyszłym roku.

Wielka woda

Wielka woda będzie sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Akcja rozgrywać się będzie podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.

Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Miasto podejmuje decyzję – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Zdjęcia do serialu „Wielka woda” rozpoczną się latem 2021 roku. Premiera na Netfliksie w drugiej połowie 2022 roku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKrzysztof Krawczyk nie żyje. Muzyk miał 74 lata
Następny artykułW CH Korona powstała niezwykła biblioteka w formie drzewa. Weź książkę za darmo!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.