Powstaje zielony bulwar na Promenadach Wrocławskich

0

Spółka Vantage Development zaprezentowała wizualizacje nowego bulwaru, który powstanie na terenie inwestycji Promenady Wrocławskie. Będzie to ostateczne zwieńczenie działań dewelopera na Kleczkowie, gdzie w ciągu 9 lat powstała nowa, samowystarczalna dzielnica miasta.

Bulwar, stanowiący część rekreacyjną dla mieszkańców projektu oraz okolic, będzie gotowy w połowie wakacji.

Promenady Wrocławskie powstały na terenie poprzemysłowym, tuż nad samą Odrą, z szerokim dostępem do infrastruktury rekreacyjnej. W ramach inwestycji, spółka zrealizowała 2 150 mieszkań oraz 67 lokali usługowych (powstały w nich m.in. piekarnie, gabinety kosmetyczne, przedszkola, kwiaciarnie czy restauracje). Ostatni etap, który ukończono w ubiegłym roku jest jednocześnie najwyższy: budynek o wysokości 56 m liczy aż 17 pięter. Z mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościera się niepowtarzalny widok na panoramę miasta i rzeki.

Miejsce spotkań

Od samego początku powstawania inwestycji, projektantom zależało na harmonijnym łączeniu nowoczesnej architektury z walorami przyrodniczymi, jakie oferuje sąsiedztwo rzeki Odry. Teraz, gdy ostatni budynek został ukończony, deweloper przystępuje do zagospodarowania terenu pomiędzy inwestycją a Kanałem Miejskim. Jest to miejsce z ogromnym potencjałem, zlokalizowane nad wodą, które może stać się doskonałym miejscem rekreacji dla wrocławian. Powstanie tam szeroki deptak, liczne strefy rekreacji ze stolikami plenerowymi, siedziskami i zewnętrznymi leżakami. Na bulwarze pojawi się również zróżnicowana roślinność: drzewa, krzewy oraz kwiaty.

Dzięki realizacji bulwaru, mieszkańcy osiedla i okolic uzyskają dostęp do uporządkowanej przestrzeni, gdzie w otoczeniu zieleni będą mogli odpoczywać po dniu spędzonym w pracy czy na uczelni – mówi Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy spółki – Bliskość takiego miejsca, szczególnie w okresie wiosenno-letnim to ogromny walor lokalizacji na Promenadach Wrocławskich.

Prace na terenie bulwaru rozpoczną się pod koniec kwietnia i powinny zostać zakończone zgodnie z planem wraz z końcem lipca.

Jeszcze bliżej rzeki

Zespół Vantage Development wykorzystuje teraz wiedzę i doświadczenie, zdobyte podczas realizacji Promenad Wrocławskich na zachodzie miasta, gdzie od prawie 3 lat powstaje nowa inwestycja Port Popowice. To, co łączy oba projekty to oczywiście bliskość rzeki. Kolejne budynki powstają od strony miasta w kierunku basenu portowego, który w finalnym etapie przejdzie największą transformację. W jego bezpośrednim sąsiedztwie powstanie także imponujący wysokościowiec z panoramicznym widokiem na Odrę, dwupoziomowym parkingiem oraz lokalami usługowymi w parterze. Nie zabraknie też terenów rekreacyjnych zlokalizowanych tuż przy samej rzece.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW CH Korona powstała niezwykła biblioteka w formie drzewa. Weź książkę za darmo!
Następny artykułAwangarda – wrocławska szkoła rysunku i malarstwa – rozwijaj swoją pasję
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.