Awangarda – wrocławska szkoła rysunku i malarstwa – rozwijaj swoją pasję

0

Pasja to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która urozmaica ludzkie życie. Jeśli jest doskonalona i poszerza horyzonty – jest warta o wiele więcej. Każdy przecież szuka w życiu własnych zainteresowań, dzięki którym oderwie się od codzienności i pokoloruje swoją rzeczywistość po swojemu.

Takie hobby, w którym wyrażanie siebie jest na porządku dziennym, to rysunek. A jego podstaw warto nauczyć się od najlepszych – we wrocławskiej Awangardzie.

Awangarda w pigułce, czyli fakty o szkole rysunku i malarstwa

Czym jest Awangarda? W przeciwieństwie do zwykłej szkoły, w której uczniowie zajmują ławki i spędzają długie godziny nad książkami, tutaj każdy może wybrać rodzaj stanowiska. Część osób pracuje przy sztalugach, inni przy koziołkach, a reszta przy stolikach. We wrocławskiej Awangardzie uwagę przykłada się do praktycznej nauki rysunku i malarstwa, a potencjalną grupą odbiorców są wszystkie osoby głodne sztuki i chętne odkrywania swoich talentów. Na naukę nigdy nie jest za późno i właśnie z tego założenia wychodzi szkoła rysunku z Dolnego Śląska. Niezależnie od tego, czy kursant jest już studentem czy dopiero planuje swoją dalszą edukację – poznawanie tajników sztuki i dopieszczanie swojej pasji jest świetnym sposobem na samorozwój.

We wrocławskiej szkole rysunku i malarstwa kursanci są najważniejsi – to właśnie pod nich układane są indywidualne plany kursów. Każdy może przecież zmienić zdanie w dowolnej chwili i jest to całkowicie normalne. Kadra Awangardy posiada kilkunastoletnie doświadczenie w kształceniu przyszłych rysowników, co daje im ogromną przewagę pod względem rozumienia potrzeb kursantów. Celem, który przyświeca nauce w stylu Awangardy jest doskonalenie warsztatu rysunkowego na każdym etapie zaawansowania. Dlatego właśnie nauka takich zagadnień jak rysunek architektoniczny czy anatomia jest prowadzona od podstaw, w zależności od umiejętności danego kursanta. Mówi się, że „czas to pieniądz” – i rzeczywiście, jest on kolejnym ważnym aspektem. Kurs można rozpocząć w każdym momencie i dopasować treści do własnych zainteresowań, dzięki czemu nauka będzie przyjemna i interesująca. Pierwsze efekty pracy pojawiają się naprawdę szybko, a potwierdzić mogą to pozytywne opinie wśród byłych kursantów Awangardy oraz wciąż rosnące zainteresowanie ofertą.

Drzwi do kariery – dla kogo kursy będą najlepsze?

Awangarda nie kieruje swojej oferty do jednej grupy odbiorców. Swój talent rysowniczy i malarski rozwijać może zarówno pasjonat sztuki, który dopiero zaczyna przygodę z pędzlami i ołówkami, jak i osoby, które stanowczo obrały za swój cel studia artystyczne i potrzebują dodatkowego warsztatu. Ta druga grupa zdecydowanie znajdzie to, czego oczekuje od zajęć z rysunku. Marzenie o byciu świetnym grafikiem czy dostaniu się na wymarzone studia architektoniczne są jak najbardziej realną wizją, którą spełnić pomoże kurs malarstwa, bądź rysownictwa. Te umiejętności są bowiem podstawowymi wymaganiami na większości kierunków artystycznych i technicznych, takich jak architektura, grafika, wzornictwo czy animacja.

Do wyboru, do koloru – szeroka oferta kursów

Zamiłowanie do technik akwarelowych w malarstwie? Zainteresowanie studiami architektonicznymi, a może po prostu chęć oderwania się od codzienności? Niezależnie od tego, co kieruje kursanta do rozpoczęcia przygody z rysunkiem i malarstwem – Awangarda ma na to sposób. Aż osiem innych kursów, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych daje naprawdę szeroki zakres możliwości.

Umiejętności plastyczne od najmłodszych lat mogą doskonalić dzieci, które uwielbiają same odkrywać świat, a to wszystko za sprawą Kursu Hobby. Program nauczania jest dostosowywany indywidualnie do zainteresowań każdego malucha, a wśród jego elementów znajduje się chociażby rysowanie postaci z kreskówek czy zwierząt. Kurs Hobby ma również swoje odzwierciedlenie w wersji dla dorosłych – ten sprawdzi się idealnie u osób, które poszukują ciekawej i kreatywnej odskoczni od codziennych obowiązków, ale jednocześnie nie miały wcześniej do czynienia z profesjonalnym rysunkiem.

Oprócz kursów dopasowanych typowo pod amatorów, którzy swoją przygodę z rysunkiem dopiero zaczynają, Awangarda oferuje naukę dla osób celujących w profesjonalną sztukę. Takimi ofertami są kursy Klasa Architektoniczna oraz Liceum Plastyczne, które przewidują miejsca dla kursantów poważnie myślących o aplikowaniu do szkół artystycznych. Ten typ kursu pozwoli kandydatom poznać najważniejsze tajniki rysunku oraz opanować umiejętności techniczne, które z pewnością przydadzą się na późniejszym etapie kształcenia.

Zajęcia z rysunku mogą odbywać w Awangardzie także osoby, które przygotowują się do egzaminów wstępnych na studia, bądź kształcą się na nich od jakiegoś czasu. Swoje umiejętności mogą szlifować na aż trzech typach kursów – Architekturze, Architekturze Krajobrazu oraz ASP. Każdy z nich jest odpowiednio podporządkowany tematyką pod dany kierunek studiów, dzięki czemu kursant poszerzy swoją wiedzę w najważniejszych aspektach swojej specjalizacji, takiej jak ceramika, ilustracja, animacja, grafika czy kierunki architektoniczne.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPowstaje zielony bulwar na Promenadach Wrocławskich
Następny artykułWiosenne nasadzenia roślin we Wrocławiu. Jest coraz ładniej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.