VI edycja Festiwalu Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland trwa!

0
a

Przez całe lato i jesień w Minieurolandzie trwa festiwal kwiatów – na terenie ogrodu, oprócz miniaturowych budowli, oczy naszych gości cieszą tysiące kolorowych kwiatów w niesamowitych aranżacjach.

Na terenie tego wyjątkowego w skali Dolnego Śląska arboretum mieści się blisko 20 000 metrów kwadratowych kwiatowych aranżacji. Festiwal kwiatów, który odbywa się cyklicznie od lat, przyciągnął już blisko milion osób.

To już VI edycja Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie, dostarczająca gościom mnóstwo nowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. W ogrodzie kwiatów czekają poruszające wszystkie zmysły doznania. Na terenie parku zostało nasadzone ponad 100 000 kwiatów jednorocznych, które cieszą odwiedzających ogród od czerwca do listopada. Przystankami w niezwykłej podróży są klimatyczne altanki, wydzielone strefy relaksu, punkt z gastronomią oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Zachętą dla najmłodszych w poznawaniu ciekawostek o zabytkach jest gra terenowa, rozdawana w formie książeczki-paszportu, który stanowi jednocześnie pamiątkę z wizyty w Minieurolandzie.

„Nie zabraknie takich elementów jak nowa oprawa muzyczna, wyszukane rzeźby kwiatowe, fantazyjne wzory i niebanalne zestawienia kolorystyczne. Podziwiana przez wszystkich flora jak zwykle objawi się w postaci wyjątkowych kompozycji, ułożonych w barwny kolaż rozpostarty na terenie całego ogrodu pełnego kwiatów. Pośród wielu gatunków roślin znajdziemy oczywiście regionalne i europejskie miniatury budowli, których nie mogłoby zabraknąć. Obiekt obecnie liczy 39 misternie wykonanych przez nas makiet, a docelowo planowanych jest ponad 100 budowli” – podsumowuje Jarosław Ptaszkiewicz, właściciel Minieurolandu i dodaje: Dlaczego warto odwiedzić kłodzki Minieuroland? Odpowiedź z pewnością znają widzowie „Sanatorium Miłości”, bo właśnie nasz ogród wiosną 2021 roku, kilkukrotnie stawał się planem zdjęciowym do tego programu, który ogląda ponad 3,5 mln widzów.

Park zachwyca pięknymi aranżacjami kwiatowymi, które można podziwiać codziennie od godz. 09:00 do 19:00.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników podróży, przygód i przyrody! Park Miniatur Minieuroland w lecie zamienia się w baśniowy ogród kwiatowy. Jest to wyjątkowy projekt w skali kraju, a święto kwiatów w Kłodzku tradycyjnie potrwa do późnej jesieni. – mówią organizatorzy.

Park Miniatur Minieuroland znajduje się przy drodze krajowej nr. 8 w kierunku Polanicy Zdrój, przy trasie wjazdowej do Kłodzka, jednego z najbardziej malowniczych miast Dolnego Śląska, słynącego zarówno z dobroczynnego klimatu, jak i zabytków. Bliskość takich miejsc jak Zieleniec, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa Zdrój, Park Narodowy Gór Stołowych czy Góry Sowie to kolejne atuty naszego parku, przemawiające za tym, by odwiedzić ten urokliwy zakątek Ziemi Kłodzkiej.

Park Miniatur Minieuroland
57-300 Kłodzko, ul. Noworudzka 11

Czytaj również: 5 miejsc w okolicy Wrocławia na jednodniowy wyjazd z dziećmi

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPremierowe spektakle bezpłatnego Teatru na Leżakach!
Następny artykułCzy Wrocławski Solpol trafi do rozbiórki? [ZNAMY DECYZJĘ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.