Uczniowie III LO we Wrocławiu zbudowali swoją szkołę z klocków LEGO! Robi wrażenie!

0

Pół roku temu jeden z uczniów III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu przy ul. Składowej – Adam Charciarek z klasy 2C wpadł na pomysł by zbudować szkołę z klocków LEGO. Dzięki mobilizacji uczniów, absolwentów i życzliwych osób udało się zebrać odpowiednią ilość klocków i prace ruszyły!

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim ogłoszono zbiórkę używanych klocków. Akcja cieszyła się dużą popularnością i udało się zebrać kilka tysięcy elementów Lego, tutaj należy podziękować uczniom Akademickiego Liceum za wielką pomoc.

Niestety aby zbudować makietę potrzeba było konkretnych elementów, które należało zakupić. Dzięki wsparciu przyjaciół „Trójki”, a w dużej części absolwenta szkoły Michała Juchy i jego firmy Jucha Beton udało się rozpocząć budowę!

Poniżej zdjęcia budynku i mimo tego, że wyglądają fantastycznie nie oddają wielkości całego projektu. Wszystkim zaangażowanym osobom należą się ogromne podziękowania, szczególnie uczniom klasy 2C oraz wychowawcy profesorowi Grzegorzowi Mazurowi.

Szkoła jest bardzo dumna z realizacji tego dzieła i nie ma co się dziwić, makieta robi wrażenie!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNOWOŚĆ: Oko w oko z dzikimi zwierzętami w Galerii Dominikańskiej!
Następny artykułTargi Jedyne w Swoim Rodzaju w Hali Stulecia [HARMONOGRAM WYKŁADÓW, PRELEKCJI, WARSZTATÓW]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.