Wakacyjne upały potrafią mocno dać się we znaki, zwłaszcza w dużym mieście, takim jak Wrocław. Jednak są miejsca, w których komfortowo zrelaksujesz się nawet podczas wysokich temperatur. Przygotowaliśmy listę lokacji, do których warto udać się w gorące dni. 

Pamiętaj, aby w upalne dni nosić nakrycie głosy, chować się przed słońcem oraz zadbać o ochronę przeciw UV. 

Zielone i zacienione parki — niemal każdy z nich to dobry wybór!

Najprostszym sposobem na znalezienie chłodniejszego miejsca w mieście jest udanie się do parku. Tereny zielone pełne drzew, krzewów i traw działają jak naturalne klimatyzatory — obniżają temperaturę oraz zapewniają cień. Na szczęście we Wrocławiu nie brakuje parków!

Polecamy w szczególności: 

Park Szczytnicki

Największy i zarazem najstarszy park Wrocławia, Park Szczytnicki doskonale sprawdzi się jako miejsce wypoczynku, kiedy w miasto pogrążone jest w upale. Ogromny, ponad 100 ha teren wypełniony jest różnorodnymi gatunkami drzew, a osoby spragnione atrakcji i egzotyki znajdą tam także piękny Ogród Japoński. 

Park Wschodni

Ten park jest jednym z najciekawszych we Wrocławiu. Znajduje się on w południowej części miasta, przy ul. Krakowskiej, jest całkiem spory, bo ma ok. 30 ha powierzchni. Większa jego część otoczona jest wodą, nad którą łatwo znaleźć wygodne miejsce do odpoczynku. Idąc główną alejką otaczającą teren łatwo też znaleźć mały wodospad oraz wyznaczone miejsca do grillowania, nad wodą i w otoczeniu majestatycznej przyrody. Park Wschodni to doskonała lokacja na odpoczynek w upalny dzień. Co więcej, leży on niedaleko Niskich Łąk oraz terenów nad rzeką Oławą, dzięki czemu jeśli znudzi Ci się odpoczynek w parku, możesz szybko przemieścić się w równie ciekawe i zielone miejsce nad wodą.  

Park Tysiąclecia

Jest to drugi największy wrocławski park, leżący w zachodniej części miasta, nad rzeką Ślęzą. Znajdziesz w nim sporo atrakcji, oraz elementów infrastruktury stworzonej z myślą o wypoczynku.

Park Grabiszyński

Całkiem niedaleko od centrum miasta, bo przy Alei Generała Hallera znajduje się prawdziwa perła natury — Park Grabiszyński. Rzeka Ślęza, liczne ścieżki rowerowe, mini pole golfowe, plac zabaw, ślady poniemieckiego cmentarza, oraz piękne drzewa dające chłodny cień — tego możesz spodziewać się, idąc w to miejsce. 

Nadbrzeże Oławy

Na Przedmieściu Oławskim, w sąsiedztwie Parku Na Niskich Łąkach znajdziesz rzekę Oławę oraz piękny bulwar biegnący wzdłuż nadbrzeża. Pełno tam miejsc doskonałych do odpoczynku w upalne dni. Już przy samym Moście Oławskim, na tyłach apartamentowca Angel River, zbudowane są eleganckie i nowoczesne przystanie dla kajaków, na których też są ławki. Z tamtego miejsca, idąc wzdłuż rzeki Oławy, natkniesz się na wiele pięknych krajobrazów oraz terenów, które sprzyjają zrelaksowaniu się w gorące dni. 

Kąpieliska oraz baseny we Wrocławiu i okolicach

Pójście na basen zawsze będzie dobrą opcją w upalny dzień. Warto jednak mieć na uwadze, że gdy jest gorąco, można spodziewać się tam tłumów. 

Adresy najlepszych basenów i kąpielisk to:

Gdzie na basen we Wrocławiu?

 • Aquapark Wrocław — ul. Borowska 99
 • Kąpielisko Błękitna Laguna w Siechnicach — ul. Sportowa 10, 55-011 Siechnice
 • Kąpielisko Morskie Oko — Chopina 27
 • Kąpielisko Kopalnia Wrocław w Paniowicach — ul. Odrzańska 11, 55-120 Paniowice
 • Kąpielisko Glinianki – ul. Kosmonautów 2
 • Orbita — ul. Wejherowska 34
 • Aquapark — ul. Polna 10

Odpoczynek w Beach Barze, czyli napoje, leżaki i parasole

Beach Bary cieszą się coraz większą popularnością. Ich oferta stworzona została specjalnie z myślą o osobach, które pragną zrelaksować się z gorące dni. Na brzegach Odry i Oławy znaleźć można sporo świetnych miejsc, gdzie poza ochłodzeniem i odpoczynkiem zjesz dobre jedzenie, wypijesz orzeźwiające napoje, a nawet posłuchasz dobrej muzyki na żywo. 

Niektóre z nich to:

 • ZaZoo Beach Bar — Wybrzeże Wyspiańskiego 39E
 • Wyspa Tamka x Art Hub — wyspa Tamka 2
 • Odra-Pany — Kładka Zwierzyniecka, Grobla Zwierzyniecko-Bartoszowicka
 • Hot Spot Beach Bar — ul. Wejherowska 34
 • Forma Płynna Beach Bar — Wybrzeże Wyspiańskiego 20
 • Stara Odra Beach Bar — ul. Zawalna

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 najdziwniejszych wrocławskich krasnali
Następny artykułOtwarcie Muzeum Śląska Wrocław na stadionie Tarczyński Arena
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.