Otwarcie Muzeum Śląska Wrocław na stadionie Tarczyński Arena

0

We wtorek 5 września bramy Muzeum Śląska Wrocław zostaną po raz pierwszy otwarte dla wszystkich chętnych. Od godziny 10:00 każdy zwiedzający będzie mógł, przemierzając poszczególne pomieszczenia, poznać ponad 75 lat historii WKS – przede wszystkim drużyny piłkarskiej. Goście dowiedzą się między innymi szczegółów dotyczących życia zasłużonych piłkarzy, zobaczą historyczne herby Śląska, obejrzą gole strzelone w europejskich pucharach i stadiony, na których futboliści rozgrywali swoje domowe mecze.

Ekspozycja jest podzielona na poszczególne etapy historii miasta i Śląska, między innymi: Klub na gruzach miasta (1945-1956), Historyczny awans w 1964 r., Złote lata 70, czy Powrót na szczyt. W muzeum znajdują się również: artefakty z przeszłości (dokumenty, proporce itp.), wypowiedzi zawodników, historyczne fotografie, materiały wideo i rotunda poświęcona stadionom. Do tego fotobudka oraz trójwymiarowa, przestrzenna „piłka” z projektorem znajdującym się za nią, służąca jako ekran do wyświetlania piłkarskich impresji. Odnotowano także aspekt kibicowski – poprzez prezentację zapisu oprawy meczowej za pomocą projektora.

Od strony promenad – pod trybunami, po przejściu muzeum – znajduje się strefa aktywności dla dzieci i młodzieży, z bezpiecznymi, przestrzennymi urządzeniami do zabawy. Będą mogli korzystać z niej zarówno odwiedzający Muzeum Śląska Wrocław, jak i położony zaraz obok Browar Stu Mostów – Sports Bar.

Śląsk Wrocław już od ponad 75 lat niejednokrotnie wyzwalał w nas, mieszkańcach, wiele emocji i dawał nam powody do dumy – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Bez wątpienia dzieje WKS-u to przepiękna historia, jak to w sporcie, wzloty i upadki, choć z przewagą tych pierwszych. Jako wrocławianie możemy pochwalić się tytułami mistrzowskimi w wielu dyscyplinach, choć w Muzeum skupiamy się na zespole mającym swój dom na Tarczyński Arenie, czyli drużynie piłkarskiej. Pamiętamy jednak, że klub wyszkolił też m.in. kilkunastu medalistów olimpijskich, których losy również możemy poznać na miejscu. Jestem pewien, że odwiedzający z przyjemnością odkryją rozmaite echa historii miasta wybrzmiewające w dziejach naszego klubu.

Muzeum Śląska Wrocław to kolejny element, który z pewnością doskonale uzupełni ofertę Tarczyński Areny – tłumaczy Marcin Przychodny, prezes Tarczyński Areny Wrocław. Zostało ono zaprojektowane tak, by zainteresować nie tylko kibiców piłkarskich. Mamy nadzieję, że stanie się popularnym celem odwiedzin mieszkańców Wrocławia i okolic. To kolejny krok w procesie jeszcze „szerszego” otwierania przestrzeni stadionu – nie tylko jako miejsca zorganizowanych wydarzeń, ale i codziennej rekreacji.

Bilety do muzeum będzie można nabyć w okrągłym kiosku – Fan Shopie Śląska Wrocław, na esplanadzie stadionu, od ul. Królewieckiej lub za pomocą strony internetowej. Pojawi się także możliwość skorzystania z wizyty w muzeum w pakiecie ze zwiedzaniem Tarczyński Areny Wrocław.

Koszt biletów, możliwość zakupu i szczegóły znajdą się niebawem na stronie www.muzeumslaskwroclaw.pl.

Muzeum będzie czynne:
– w dni powszednie od 10:00 do 18:00,
– w weekendy od 11:00 do 19:00
(z możliwością wprowadzenia zmian podczas imprez masowych).

Zachęcamy także do śledzenia profilu Muzeum w mediach społecznościowych – FB: www.facebook.com/muzeumslaskawroclaw, IG: @muzeum_slaska_wroclaw.

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTu odpoczniesz w trakcie upałów. 8 miejsc na gorące dni we Wrocławiu
Następny artykułZdrowe jedzenie dla zapracowanych – na co postawić?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.