10 najdziwniejszych wrocławskich krasnali

0

Każdy, kto choć raz odwiedził Wrocław z pewnością miał okazję podziwiać atrakcję, jaką są wrocławskie krasnale. Szukanie i fotografowanie ich może być doskonałym sposobem na spędzenie całego dnia, mogąc przy okazji odkryć mało znane miejsca. Które krasnale są najbardziej nietypowe? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie, ponieważ stworzyliśmy listę 10 ekscentrycznych i dziwnych wrocławskich krasnali, które warto odwiedzić. 

Capgeminiusz Programista

Kto by pomyślał, że skrzaty mogą być programistami? Otóż okazuje się, że we Wrocławiu mogą, a dowodem na to jest krasnal Capgeminiusz Programista, dla którego świat kodu to bułka z masłem. 

Znajdziesz go pod adresem: ul. Świdnicka 2-4, Wrocław.

Ada i Fakapek

Kolejnymi krasnalami, które dobrze czują się w branży IT są Ada i Fakapek, którym nie straszne są języki programowania. Dumnie reprezentują one PGS Software, 

pod adresem: ul. Sucha 3. 

Farmacjusz

Charakterystyczny krasnal Farmacjusz dba o to, aby jego skrzaci koledzy nie cierpieli na ból głowy. Trzyma on wielką tabletkę popularnego leku APAP. 

Znaleźć go można przed gmachem korporacji US Pharmacia, pod adresem: Ziębicka 40.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez lama (@kamalama007)

Boliząbek

Ten krasnal miał to nieszczęście, że podczas posiłku ugryzł coś twardego, przez co spuchł mu cały policzek. Postanowił on wybrać się do dentysty, a na wizytę cierpliwie czeka, przepuszczając wszystkich innych pacjentów. 

Zobaczyć go można przy gabinecie stomatologicznym REGMED, pod adresem: ul. Nyska 70B

fot. Visit Wrocław

Merclovek

Merclovek to krasnal, który lubi sportową jazdę z dużą prędkością, oczywiście tylko i wyłącznie swoim skrzatomobilem Mercedes-Benz. Został stworzony dla Duda-Cars w celu upamiętnienia sportowca Juan’a Manuel’a Fangio, który kilkukrotnie zdobył Mistrzostwo Świata Formuły 1,

Adres zamieszkania tego skrzata to: ul. Olsztyńska 1, Wrocław

Akustikus

Ten skrzat trzyma nietypowe urządzenie, jakim jest miernik hałasu. Sprawdza on i rejestruje poziom decybeli, a jeśli inne skrzaty zachowują się zbyt głośno, interweniuje dbając o spokój i ciszę. Został on zaprojektowany i stworzony przez Panią Wiolettę. 

Znaleźć go można pod adresem: ul. Litewska 66/3, Wrocław

fot. Visit Wrocław

Hipoczyściciel

Ten wyjątkowy krasnal to miłośnik hipopotamów. Właśnie dlatego postanowił on zostać stróżem wybiegu tych zwierząt we wrocławskim zoo. Trzyma on miotłę, na znak że żadne zadanie mu nie straszne, nawet sprzątanie wybiegów. 

Zobaczyć go możesz pod adresem: Zygmunta Wróblewskiego 1-5

Spadochroniarz

Spadochroniaż to miłośnik sportów ekstremalnych i adrenaliny. Jest bardzo odważny, a jego ostatni skok ze spadochronu doprowadził go pod adres siedziby biurowca PZU Życie SA, 

przy ul. Komandorskiej 12. 

Piwożłopek z piesełem Piwoszem

Duży pieseł i mały krasnal – oboje są koneserami piwa, które stale popijają przy Kamienicy Pod Złotym Psem. 

Krasnale zobaczysz pod adresem: Rynek 41. 

Krasnalowa Orkiestra Symfoniczna 

Skrzaty należące do Orkiestry Symfonicznej są świetnymi muzykami, a nawet wirtuozami. Ich instrumenty (skrzypce, puzony, trąbki, wiolonczele) są o wiele mniejsze od naszych, ale za to potrafią wyczarować magiczne dźwięki. 

Muzykalną Krasnalową Orkiestrę Symfoniczną znaleźć można przy placu Wolności 1, obok Narodowego Forum Muzyki. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLetnia Wyprzedaż Garażowa przy Magnolia Park. Zobacz, co możesz „upolować”
Następny artykułTu odpoczniesz w trakcie upałów. 8 miejsc na gorące dni we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.