Top 5 naszych ulubionych kawiarni we Wrocławiu [SUBIEKTYWNY RANKING]

0
Folgujemy
Fot: @tosyamw

Wrocławscy miłośnicy kawy mają to szczęście, że akurat w swoim mieście mogą nie tylko kupić niezłą kawę na wynos, ale również wspaniałe kawiarnie, gdzie kawa przygotowana jest przez profesjonalnych baristów, w alternatywny sposób.

Zebraliśmy TOP 5 najlepszych kawiarni we Wrocławiu, do których warto zajrzeć nie tylko po niesamowitą kawę, ale także, żeby spędzić czas w miłej i spokojnej atmosferze.

1. “Lot kury”

Ofiar Oświęcimskich 17

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek-czwartek 9:00-23:45
  • piątek-sobota 9:00-1:00
  • niedziela 9:00-23:45

Kawiarnię znajdziemy na jednej z centralnych ulic we Wrocławiu zasługuje na szczególną uwagę. Przyjazna atmosfera, miła obsługa gości i do tego przepyszna kawa, którą przygotowują w alternatywny sposób. W swoim menu mają zarówno śniadania, jak i obiady, czy kolacje. W tym miejscu zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.

Strona facebook

Fot: ze strony facebook kawiarnia
Fot: ze strony facebook

2. “Folgujemy”

Kniaziewicza 16

Godziny otwarcia: codziennie 9:00-20:00

Już nie w samym centrum, ale w pobliżu, znajduje się miejsce, które przyciąga swoim wnętrzem. Kawiarnia ma niesamowity klimat: idealnie pasuje do osób, które lubią w spokoju posiedzieć przy kubku aromatycznej kawy. Do tego można tu skosztować przepysznych ciast i deserów, które sprawią Ci niebiańską przyjemność.

Strona facebook

Fot: @tosyamw kawiarnia
Fot: @tosyamw
Fot: @tosyamw
Fot: @tosyamw

3. “Gniazdo”

Świdnicka 36

Godziny otwarcia: codziennie 8:00-20:00

“Miejsce bliskie ludziom. Uśmiech i otwartość są dla nas tak samo ważne jak kawa, jedzenie oraz wypieki”. Tak mówią o sobie. I tak jest naprawdę. W tym miejscu kawa jest na pierwszym miejscu. Przygotowują, a mianowicie parzą ją, na kilka różnych sposobów.
Nie wiesz, co to jest drip? To nie żaden problem. Profesjonalni bariści wszystko Ci wyjaśnią i dopasują kawę do Twoich smakowych potrzeb.
Kawiarnia, w której na pewno odkryjesz coś nowego w świecie kawy.

Strona facebook

Fot: @tosyamw
Fot: @tosyamw

4. „Kofeina by Incognito”

Plac Solny 11

Godziny otwarcia: codziennie 10:00-21:00

Kawiarnia mieści się w samym rynku. Jest to projekt twórców Incognito Cocktail Baru. Kawiarnia może pochwalić się przytulnym wnętrzem i pięknie dopasowaną muzyką w tle. Do aromatycznej kawy (polecamy czarną) możesz obejrzeć sobie najnowsze wydania VOGUE Polska. W menu nie zabrakło niesamowitych deserów.

Strona facebook

Fot: @alex_nikls
Fot: @alex_nikls

5. „Coffilm”

Grunwaldzka 38/2

Godziny otwarcia: codziennie 10:00-18:00

Jak można domyślić się z nazwy, jest to połączenie kawy oraz filmu. I to nie bez powodu. W każdy wieczór możemy wybrać się do tej właśnie kawiarni, na film wybrany przez gości. Dobra lokalizacja obok akademików i przystępne ceny.
Wnętrze jest niesamowite. Powiemy krótko: poczujesz się jak w filmie.

Strona facebook

Fot: ze strony facebook
Fot: ze strony facebook

Autorka tekstu: Alesia Nikalayeva

Jeżeli zainteresował Cię temat zapraszamy także na kolejny nasz artykuł Praca zdalna we Wrocławiu. 5 kawiarni i lokali dla freelancerów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCorona Sunsets Session – dwa dni wrażeń we Wrocławiu!
Następny artykułCzy automaty skupujące plastikowe butelki pojawią się we Wrocławiu?
Odkryj Wrocław na nowo